Bezpieczny dom, jaki to? Najważniejsze, iż powinniśmy pamiętać o mocnych i niezawodnych drzwiach

Nasze wymarzone mieszkanie, urządzone tak jak pragniemy, czujemy się w nim komfortowo, posiadamy kochającą rodzinę i… Jednakowo, czujemy, że coś jest nie tak. No tak, boimy się to wszystko utracić, a że nie odczuwamy do końca bezpiecznie myślimy, co jesteśmy w stanie zrobić, żeby było bardziej pewnie. Najistotniejsze w tej kwestii są odpowiednie drzwi zewnętrzne. Miejmy na uwadze, iż w tym temacie nie możemy oszczędzać, gdyż właściwe drzwi wejściowe to zapewnienie naszego spokoju i komfortowego samopoczucia.

Właściwie, gdyż zanalizujmy statystyki policyjne to bez trudu dotrzemy do wniosku, że droga przeciętnego włamywacza rozpoczyna się od niewystarczająco bezpiecznych drzwi. Stąd także taki element wyposażenia naszego domu musi być właściwie dobrany. Jednocześnie, właściwe drzwi wejściowe to trudna do pokonania przeszkoda nie tylko dla włamywaczy, lecz także dla pożarów, zimna czy innych nieprzyjemnych zdarzeń.

Geometryczny szyk

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Na co zwrócić uwagę przy wyborze. Najistotniejsza jest klasa drzwi. Nim trafią na rynek muszą dostać swego rodzaju rekomendacje, która zapewnia im na przekroczenie „granicy” sklepu. Najważniejszym dokumentem jest atest Instytutu Technologii Budowlanej. Konkretne drzwi to także certyfikat, który w Polsce przyznawany jest na podstawie dokumentów normy europejskiej. Jak się sprawdza drzwi i nadaje się im certyfikaty? Drzwi są poddane próbie z pomocą narzędzi i metod popularnych wśród włamywaczy. Muszą wytrzymać napór w konkretnym czasie, wtedy otrzymują certyfikat cu tr (sprawdzić- szczegółowe informacje).

Jeśli zamierzasz wyszukać kolejne artykuły wiążące się z omawianym tu zagadnieniem, zobacz ofertę w serwisie prezentującym pokrewne materiały.

Używane są drzwi klas jeden – cztery.

1 to drzwi standardowe, czyli takie, które są w stanie wytrzymać włamanie, jak włamywacz korzysta jedynie z siły fizycznej. Dwójka to drzwi o podwyższonej wytrzymałości. Tak samo jak w jedynce są odporne na sił fizyczną, ale też na proste narzędzia. Trójka to drzwi antywłamaniowe – są wytrzymałe na nieskomplikowane narzędzia, lecz również są w stanie wytrzymać napór groźniejszych i silniejszych narzędzi typu łom. I w końcu, czwórka to też drzwi antywłamaniowe, lecz jeszcze bardziej profesjonalne. Są idealną zaporą dla doświadczonych włamywaczy posiadających łomy, wiertarki czy śrubokręty. Gdzie szukać takich drzwi? Najbardziej korzystnie w internecie wpisując właściwe frazy, jak drzwi Wrocław.