Co Ty wybierasz, co jest dla Ciebie ważne?

Kogo by nie zapytać o to, co by wybrali czy ilość czy jakość padnie respons: „jakość”. Deklaracje deklaracjami, lecz jak przyjdzie co do czego, to nie zawsze już tak to się odbywa, bo wielu z nas wybierze ilość. Dzieje się tak z różnorodnych przyczyn, najczęstszym przypadkiem zaś jest, iż to właściwie wychodzi cenowo bardziej korzystnie. Mówi się, że niby jakość, ale należy za nią zapłacić, tymczasem można posiadać wiele za identyczną lub niższą cenę. Jak pokazuje jednakowoż doświadczenie to złe podejście

Najbardziej korzystne to podejście podsumowuje życie, nasze losy z danym produktem. Niekiedy niezbyt długo się cieszymy, że kupiliśmy coś jako dobra oferta, ponieważ okazuje się, że ten zakup ogromną pomyłką. W tym momencie zarzekamy się, że już nie zrobimy tego samego błędu, iż będziemy wybierać tylko pod kątem jakości, nigdy zaś z powodu ilości. Czy myślimy o tym postanowieniu czy nie jest zależne niekiedy od produktu, jaki chcemy zakupić. Prawdą jest, iż kupując coś taniego, jednorazowego, coś co nie kosztuje bardzo dużo, to stawiamy na ilość.

Dzieje się tak, bo nie potrzebujemy jakiejś bardzo jakościowo rzeczy, jest to dla nas mało znacząca kwestia. Bardziej ważne jest po prostu kupno tej rzeczy i jej posiadanie. Możemy w tym sensie wspomnieć o przedmiotach codziennego użytku. Zamiast jakiejś drogiej herbaty zakupimy tańszą, z jakiej możemy przygotować więcej herbaty. Ta sprawa wydaje się dla nas normalna.

Przedstawiany tekst omawia niezwykle interesujące sprawy – jeżeli chcesz poznać pokrewny materiał, zobacz bez wahania to źródło (http://www.okularium.pl/).

Być może i smak herbaty jest istotny, lecz bez przesady, ażeby płacić za to nie wiadomo, jak dużo. Na jakość zaś stawiamy, gdy mamy do czynienia z aspektami bardziej poważnymi, jak na przykład budowa domu.

Jeśli przykładowo planujemy schody, to z uwagą przeglądamy oferty przykładowo producentów schodów drewnianych, wiemy, iż jak pragniemy schody na długo to najbardziej korzystnie wybrać schody dębowe . Takie więc kwestie powodują, że bardziej patrzymy się na jakość nawet, kiedy zapłacimy więcej. To odpowiednie podejście, bo nie warto oszczędzać na rzeczach, które będą już z nami na zawsze, które będą z nami każdego dnia. Tego typu rzeczy powinny być solidne, muszą się odznaczać jak największą jakością. Jeśli natomiast w tych sytuacjach będziemy wyznawać zasadę, iż lepsza jest ilość, to możemy się bardzo rozczarować.