Jak legalnie zezłomować samochód? Dowiedz się, jakie działania są potrzebne

W Twoim garażu znajduje się samochód, jakim od pewnego czasu nie jeździsz, ponieważ pojazd nie nadaje się do użytkowania? Z jednej strony ciężko jest ci się go pozbyć, przede wszystkim z racji sentymentalnych, lecz z drugiej – nie jest ci do niczego niezbędny oraz jedynie zajmuje miejsce, jakie mógłbyś spożytkować na coś innego, np. schować kosiarkę, jaka stale jest zostawiana na dworze i może niedługo pokryć się korozją, szczególnie, gdy zacznie padać deszcz.

By legalnie pozbyć się pojazdu, wymagany jest autozłom Tarnów.Co należy zrobić, jeśli chcesz oddać tam swoje auto?

Auto złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze to przygotować odpowiednie dokumenty, jakie należy przedstawić, gdy potrzebne nam będzie złomowanie samochodów łódź. Pierwszym z nich jest oczywiście dowód osobisty, którym musimy się wylegitymować w pierwszym kroku, by stacja demontażu mogła spisać wszelkie informacje. Jeżeli kasacją para się inna osoba, wymagane jest specjalne upoważnienie podpisane przez właściciela. Bez tego nie będzie można nic zrobić, dlatego zadbaj o to właściwie wcześniej i schowaj do portfela, by nie okazało się, że pozostawiłeś ten dokument w domu.

W wypadku, gdy pojazd zarejestrowano na prowadzoną działalność, musisz posiadać należyte dokumenty (zobacz niszczenie dysków HDD) z firmy i uprawnienie, że jako przedstawiciel danego zakładu możesz przekazać auto do złomowania. Ostatnie dokumenty (propozycje) to dowód rejestracyjny oraz karta pojazdu. Czasem jednak może się przydarzyć, że dowód rejestracyjny był zatrzymany przez policję. Co w takiej sytuacji zrobić? Potrzebne będzie poświadczenie z wydziału komunikacji albo kopia dowodu rejestracyjnego, oczywiście należycie poświadczona.

Gdy zgromadzisz wszelkie niezbędne dokumenty, możesz zadzwonić do stacji demontażu, by odebrała twój samochód. Większość stacji oferuje swoim klientom taką usługę, toteż nie będziesz zmuszony obawiać się o transport auta, zwłaszcza, gdy nie jest już możliwe jego zapalenie.

Stacja wydaje specjalne poświadczenie o demontażu, jak również anuluje dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i tablice rejestracyjne. Jeśli zatem interesuje cię złomowanie samochodów Poznań, musisz mieć na uwadze firmy, fachowo trudniące się zaprezentowanym tematem.

Nie zapominaj, aby wybierać zakłady, jakie działają legalnie, wyłącznie wtedy będziesz mieć pewność, że zezłomowanie będzie wykonywane z zachowaniem zasad oraz w zgodzie z dobrem natury.