W jaki sposób założyć działalność jednoosobową? Pozyskiwanie dotacji

Rozpoczęcie własnej działalności uważane jest za najbardziej opłacalne, zaraz po pracy etatowej. Obecnie coraz więcej ludzi decyduje się na zapoczątkowanie własnego przedsiębiorstwa. Dzięki temu mogą robić dokładnie to, co potrafią najszerzej. Podstawowym pytaniem dla każdego młodego przedsiębiorcy jest: „Co rzeczywiście chcesz robić i jaki masz zamysł?”. Decyzja o założeniu własnej działalności powinna być bowiem skrupulatnie przemyślana.

Młode przedsiębiorstwa przez dwa lata płacą niższe składki ZUS. To duże ułatwienie dla osób rozpoczynających działalność. Dodatkowo jeżeli dochód w ciągu roku są niższe niż 150 tysięcy, a przedsiębiorca zarejestruje się jako podatnik korzystający ze zwolnienia, ma możliwość wystawiania faktur bez VAT. Warto także wiedzieć, że zakładanie firmy generuje fundusze unijne oraz Urzędu Pracy. Jak pozyskać dotacje unijne? Przede wszystkim trzeba sprawdzić, która z nich najbardziej nas interesuje, ponieważ w niektórych programach narzucany jest brak rejestracji. Istotne jest także upewnienie się jakie sektory nie mogę otrzymać dotacji. Następnie niezbędna jest znajomość dokładnej daty, do której jest możliwość złożenia wniosku. Zazwyczaj dofinansowanie nie jest ważne przez cały rok. Po doborze dotacji powinno się skrupulatnie pracować nad biznes planem.

Bank Uni Europejskiej

Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com

Musi on być dokładnie wykonany, ponieważ pozyskiwanie dotacje zależy głównie od niego. Po składaniu projektu oczekuje się decyzji. Jeżeli jest ona pozytywna następuje podpisanie umowy. Następnym zadaniem jest zrealizowanie projektu, która obejmuje np. zakup niezbędnego sprzętu.

Czy pragniesz, zgłębić następne wiadomości? Jeżeli tak, to kliknij ten link oraz zobacz w artykule (https://www.fenicja.com/blog/jakie-sa-najpopularniejsze-dania-kuchni-libanskiej) więcej porad. One prawdopodobnie także Cię zainteresują!

Końcowym etapem jest rozliczanie się z projektu. Po otrzymaniu dotacji i realizacji jej postanowień, ma miejsce intensywna promocja. Akcje promocyjne są bardzo ważne. Oczywiście tradycyjne media to bardzo drogi kanał reklamowy, w związku z czym warto inwestować w promocję internetową. Kiedy dotrzemy do klienta, powinno się nie zapominać, że to właśnie on jest napędem każdej firmy. Należy zbudować zaufanie, które z pewnością sprawi, że użytkownik do nas powróci.

Posiadanie własnej firmy to ogromna odpowiedzialność. Bardzo potrzebna jest duża samodyscyplina. Sami jesteśmy szefami dla siebie i musimy o tym stale pamiętać. Żadna inna osoba nie będzie nas popychać do działania. Trzeba opracować swój system motywacji. Tak samo ważna jest prawidłowa organizacja. Oczywiście w w każdej chwili możemy zrobić sobie urlop, jednak musimy pamiętać, że wszystkie wolne dni oznaczają zerowe zarobki. Jeśli posiadamy silną motywację i ambicję, a to, co wykonujemy jest naszą pasją i doskonale się na tym znamy, mamy szansę na duży sukces. Warto wykorzystać taką okazję.