Golenie zarostu – w jaki sposób ta czynność była zazwyczaj wykonywana przez panów na przestrzeni ostatnich lat?

Zarost na twarzy jest dzisiaj naprawdę modny. Swoje odrodzenie przeżywają wąsy i brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie generuje już jakichkolwiek kłopotów, ponieważ nowoczesny mężczyzna ma do dyspozycji dużo komfortowych rozwiązań.

akcesoria do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

W jaki sposób w takim razie wyglądało golenie na przestrzeni ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale zabiegów pielęgnacyjnych mężczyzn?W dziewiętnastym stuleciu wielu panów odwiedzało golibrodów, specjalistów w goleniu (Polecam ). W tym czasie stosowane były najczęściej specjalne brzytwy, które wymagały regularnego ostrzenia, żeby skutecznie usuwać niepotrzebne włosy. Część mężczyzn bowiem nosiła brody oraz wąsy, część z kolei decydowała się na zupełną rezygnację z zarostu, w szczególności w młodszym wieku. Upowszechnienie się maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku. Ten wynalazek mężczyźni zawdzięczają oczywiście osobie Gillette’a, którego nazwisko jest obecnie kojarzone głównie z marką naprawdę wysokiej maszynek do golenia, cieszących się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki nowoczesnym maszynkom golenie stało się o wiele wygodniejsze (polecamy old bond street). Maszynka była bowiem mniejsza oraz poręczniejsza niż brzytwa, dodatkowo nie potrzebowała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, nakładane było mydło, by zapewnić lepszy poślizg skórze i zredukować niebezpieczeństwo zacięcia.

mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Współcześnie mężczyźni mają do dyspozycji zdecydowanie bogatszy arsenał narzędzi, dalej jednak największą popularnością charakteryzują się tradycyjne maszynki jednorazowe, zapewniające największą higienę. Wielu panów decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, aby funkcjonowały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością przystosowują się do kształtu twarzy, w związku z czym golenie jest bardziej dokładne i przyjemniejsze. Zobacz też .
Proponowane są też bardziej zaawansowane kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, upraszczając ich golenie i nawilżają skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest naprawdę bardzo szeroki, dlatego każda osoba może wybrać zadowalające rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednakże od wielu lat to taki sam rytuał. Zmieniają się tylko narzędzia.

Zapewne masz ochotę przejrzeć komentarz ze strony (http://lombardpiaseczno24h.pl/o-nas/)? Jeżeli tak, to rewelacyjnie. Możliwe, że i Ty będziesz miał ochotę zdradzić swoją opinią.

/J]