Jeśli twój pojazd nie może już więcej jeździć, wywieź go do stacji demontażu i weź za to pieniądze

Dobry stan techniczny samochodu okazuje się istotny dla bezpieczeństwa poruszających się nim osób i innych uczestników ruchu drogowego. W sytuacji, kiedy pojazd nie wypełnia już wymogów bezpieczeństwa, musi zostać wyłączony z obiegu oraz zezłomowany.

Kiedy pragnie się pozbyć wozu

Przychodzi pora, kiedy właściciel samochodu zostaje zmuszony do zlikwidowania wysłużonego auta. Jeżeli samochód znajduje się już w tak kiepskim stanie, że nikt nie interesuje się jego kupnem i renowacją, zostaje jedynie złomowanie samochodu i wyrejestrowanie go. Aby to zrobić warto poszukać stacji demontażu wozów oraz zgłosić konieczność zezłomowania auta. Trzeba wiedzieć, że tego rodzaju zakłady płacą kierowcom nieduże kwoty za rozmontowane części, więc można liczyć na mały zastrzyk gotówki.

Zaintrygował Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego zagadnienia i czytaj dalej malowanie felg warszawa o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Stacje demontażu są obecne w calutkiej Polsce

W ostatnim czasie położono spory nacisk na usunięcie z polskich dróg samochodów, które kiepskim stanem potrafią zagrażać sobie i pozostałym uczestnikom ruchu. To sprawiło, że wyraźnie przybyło punktów oferujących szansę złomowania pojazdu. Jeśli chcemy wyzbyć się auta i interesuje nas złomowanie samochodów poznań (kliknij), Warszawa, Kraków i inne wielkie miasta zapewniają szeroki wybór jednostek demontażowych.

złom

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu można skontaktować się z kilkoma firmami i sprawdzić, czy gdzieś można otrzymać większe fundusze za zniszczony wehikuł. Usług można poszukać choćby w internecie, wpisując w Google frazę łączącą daną pomoc oraz najbliższą okolicę, na przykład „auto złom toruń” (więcej).

Pamiętaj, by zabrać dokumenty

Kiedy zechce się wyzbyć starego wozu na Śląsku i znaleźć dobry auto złom Zabrze okaże się doskonałą lokalizacją. Trzeba wcześniej zadzwonić do wybranego zakładu i zyskać pewność, że zakład dysponuje lawetą, która przetransportuje niesprawne auto. Wioząc pojazd na złomowanie, warto mieć na uwadze, by zabrać ze sobą ważne dokumenty, czyli dowód rejestracyjny i umowę kupna. Z dokumentem wydanym na stacji demontażu, trzeba udać się do Wydziału Komunikacji, żeby wyrejestrować wóz.