Praca dla automatyka

Duży odsetek ekspertów od spraw polityki socjalnej twierdzi, że w naszym kraju jest za mało specjalistów z wielu fachów. Jest to rezultatem tego, że aktualnie istnieje zbyt wielka presja na ukończenie studiów magisterskich. Szkoły zawodowe przestały istnieć.

Młodzi rodacy kończą uczelnię, bo są przepychani na kolejne lata. Tytuł magistra zmienia się w marny świstek, przyznany dzięki zaniżonym standardom i ściąganiu. Można stwierdzić, że jest to kluczowy powód sporego bezrobocia absolwentów. Nie dotyka to Zielonej Wyspy – http://www.gazeta.ie/.

Autor: materiały prasowe

A jak by nie było nie każdy musi stać się prawnikiem albo fachowcem od PR, współczesna automatyka – to też ciekawa dziedzina. Rozwiązaniem dramatycznej sytuacji może być państwowa kampania edukacyjna, zachęcająca młodych ludzi do kształcenia się do zawodu. Trzeba wskrzesić szkoły zawodowe i silnie utrudnić kryteria akcesu na studia państwowe, ponieważ obecnie przyjmuje się w zasadzie każdego.

czujniki przepływu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Pomimo tego, że rozwój technologiczny czyni, że homo sapiens ma coraz mniej roboty, automatyka przemysłowa wymaga specjalistów, którzy będą mogli te urządzenia tworzyć, instalować i naprawiać. W Polsce potrzebni są specjaliści, którzy znają się na montażu takich delikatnych i kluczowych automatów, jak czujniki przepływu.

Podobnie funkcjonuje czujnik przepływu, instalowany w wielu konstrukcjach, np. w domowym systemie ogrzewania. Zwykły człowiek, który nie zdobył dobrego wykształcenia w kwestii ich pracy nie ma pojęcia, jak takie urządzenie funkcjonuje i do czego tak naprawdę jest potrzebne.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

O ile taka kondycja na rynku pracy i w systemie szkolnictwa będzie się utrzymywać, niedługo będą próbowali montować internacjolodzy bądź, o zgrozo, etnolodzy. Przyniesie to profity wąskiej grupie specjalistów, ponieważ to pewne, że gdzie wielki popyt, tam i ceny wyższe. Obciążenia podatkowe także rosną: gazeta.ie/art/podatki.html.

Żeby przekonać się, że robota w tej profesji jest do wzięcia, do wyszukiwarki trzeba wklepać słowa kluczowe „praca automatyk” i poczytać ogłoszenia na którejś z wielu istniejących witryn sieciowych.