Odpowiednie światła do pokoju dziecka

Jeżeli mamy dzieci to doskonale wiemy, że ciągle musimy coś dla nich kupować. Początkowo jest to związane między innymi z pieluchami i ciuszkami, z których wyrastają tak prędko, że nie sposób tego ogarnąć. Potem jest jeszcze mnóstwo zabawek, które biorą się nie wiadomo skąd.

dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Ale, gdy maluchy idą do przedszkola a potem zaczynają chodzić do szkoły, to musimy wziąć pod uwagę kilka innych istotnych rzeczy. Niesamowicie ważne jest oświetlenie dla dzieci. Kiedy dziecko jest małe to wymieniamy w pokoju, gdzie śpi bobas oświetlenie na mniej rażące.

Nie masz zamiaru skończyć interesującego zagadnienia na jednym wpisie? W takim razie namawiamy do nowych – kliknij w źródło licytacje online samochodów używanych i przenieś się na zbliżoną stronę.

Jednak, gdy dziecko już siada i musi odrobić zadania domowe przy biurku, wtedy musimy kupić lampkę na biurko, żeby małemu uczniowi wygodnie pracowało się przy lekcjach. Oczywiście najlepiej, by dziecko odrabiało lekcje przy świetle dziennym. Jednak nie za każdym razem tak się da. Zwłaszcza, gdy jest zima, a dziecko wraca ze szkoły o 15, wtedy zanim weźmie się za prace domowe jest już szaro i potrzebne jest dodatkowe oświetlenie. Warto żebyśmy i

mała dziewczynka

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

my mieli na uwadze, że lampy biurowe, które mamy w swoich biurach były dobrze dopasowane. Jak wszyscy wiemy bardziej martwimy się o dzieci niż o siebie, ale nasz wzrok jest równie istotny. Dlatego należy zadbać o właściwe oświetlenie w całym mieszkaniu, a nie jedynie w pomieszczeniu, gdzie najwięcej czasu spędza nasz szkrab.

Jak oświetlić kuchnię

W naszych czasach każdy wie, że światło w domu jest ważne. Nie chodzi tylko o parę lamp (zobacz lampy salonowe) przyczepionych do sufitu. Chodzi o porządne oświetlenie domu wieloma źródłami światła, żeby móc stworzyć w nim przyjemny klimat.

Tak,więc istotne jest by we wszystkich pomieszczeniach pamiętać o odpowiednim rozłożeniu źródeł oświetlenia. Często po macoszemu zajmujemy się oświetlenie kuchenne. A prawda jest taka, że w kuchni też należy zadbać o odpowiednie światło. Można wziąć pod uwagę podświetlenie szafek. To daje miły klimat nocą, bo nie musimy włączać dużego żyrandola umocowanego na środku sufitu kuchennego. Przy wyborze żyrandola do kuchni również powinniśmy na spokojnie przejrzeć ofertę. Można wziąć pod uwagę jakiś płaski żyrandol zamiast wybierać standardowe żyrandole, które często do niczego nie fajnie wyglądają.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*