Planujesz kupić używany samochód? Dowiedz się, jak podjąć trafne decyzje

Posiadanie samochodu znacznie poprawia wygodę życia. Nie jesteśmy uzależnieni od komunikacji miejskiej, roweru, własnych nóg czy pomocy rodziny, która nie za każdym razem ma dla nas czas. Nareszcie możemy jechać gdzie oraz kiedy chcemy, nie przejmując się, iż autobus nie dojeżdża do celu, tylko znowu będziemy zmuszeni jeszcze parę minut poszukiwać odpowiedniej ulicy albo że nie wypada jeździć rowerem na istotne spotkanie. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na nowy samochód, więc ogląda auta używane.

auto na sprzedaż

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Można pośród nich znaleźć rzeczywiście świetne modele, należy wyłącznie wiedzieć, na co zwrócić uwagę.

Na początku należy zadać sobie pytanie – czego szukam? Jedni bowiem nastawieni są wyłącznie na 4-drzwiowe diesle, inni z kolei nie pogardziliby samochodem 2-drzwiowym, który chociaż jest mniej komfortowy, to dużo tańszy i jako pierwsze auto może się rewelacyjnie spisać. Istotne pytanie dotyczy także skrzyni biegów. Wiele kobiet oddałoby wszystko, by nie musieć walczyć z ręczną skrzynią biegów, tylko kupić sobie automat. Z drugiej strony mężczyźni nie wyobrażają sobie jazdy bez wrzucenia na czwórkę lub piątkę, gdyż zmiana biegów daje im wielką przyjemność. Jeśli będziemy dzielić auto z partnerem oświetlenie (zobacz szczegóły w podanym źródle) partnerką, musimy dogadać się w tej kwestii, aby nikt nie był stratny. Więcej na .

Gdy odpowiemy sobie na te pytania, należy zweryfikować stan techniczny interesującego nas pojazdu. Dobrze jest iść z zaprzyjaźnionym mechanikiem, jeśli jednak nie mamy takiej ewentualności, musimy samodzielnie skontrolować kilka elementów, na przykład przebieg, stan samochodu pod maską lub uszkodzenia lakieru. Musimy też uruchomić auto oraz wsłuchać się w silnik – spod maski nie powinny dochodzić żadne niepokojące dźwięki. Nie można podchodzić do tego z emocjami, a krok po kroku wszystkiemu skrupulatnie się przyjrzeć, także dokumentom pojazdu. Warto też zapytać obecnego właściciela o podchodzenie auta, czasowość wykonywanych przeglądów lub liczbę wcześnieoświetlenie (zobacz nasze linki)ych użytkowników pojazdu.

W decyzji może pomóc strona o motoryzacji. Na niniejszych portalach internetowych znajdziemy dużo praktycznych sugestii, np. które samochody mało palą czy jakie udogodnienia znajdziemy w konkretnych typach pojazdów. Dobrze jest odwiedzić choć parę wskazanych witryn, a niewątpliwie wzbogacimy naszą wiedzę o istotne szczegóły i zakup używanego samochodu już nie będzie dla nas trudnością. Zobacz też .