Pierwsza komunia święta – istotne wydarzenie

W życiu każdej osoby, w jego najwcześniejszych i pierwszych latach, bardzo ważnym aspektem jest pierwsza komunia święta. To znaczy pierwsza komunia święta jest jedną z uroczystości katolickich, w której podczas trwającej podczas niej mszy świętej katolicy po raz pierwszy mogą przyjąć Najświętszy Sakrament, który według wyznawanej przez nich wiary jest ciałem samego Jezusa pod postacią chleba. Dzieci przez rok, a często nawet i o wiele więcej przygotowują się do tego jakże ważnego wydarzenia w ich życiu. Przygotowania te odbywają się zarówno przy parafii, do której uczęszczają dzieci, a także w szkole do której uczęszczają. Zarówno na lekcjach katechezy, jak i na spotkaniach w salkach przykościelnych, czy na wspólnych spotkaniach w samym kościele.

pierwsza komunia

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Pociechy w tym jakże specjalnym dniu ubierają się w wyjątkowe oraz jedyne w swoim rodzaju odświętne stroje, przygotowane tylko na tę właśnie okazję. Stroje komunijne dziewczynek są specjalnymi białymi sukienkami, a stroje komunijne chłopców to nic innego niż garnitury, lub tak zwane alby komunijne. Alba jest dosyć specyficzną formą ubioru. Według iście encyklopedycznego znaczenia tego słowa, jest to niezmiernie długa, biała szata liturgiczna, noszona przez wszystkich duchownych oraz usługujących wszystkich stopni w czasie liturgii obrządku łacińskiego oraz przez duchownych wielu kościołów protestanckich. Oprócz wspomnianych odświętnych strojów w jakie tego dnia ubierają się podchodzące do pierwszej komunii świętej pociechy, coraz częściej spotykane są uroczystości, gdy dzieci mają ubrane również tak zwane dodatki.

Nie masz zamiaru przerwać czytania ciekawego zagadnienia na jednym poście? W takim razie zapraszamy do następnych – kliknij w źródło szkocka whisky i wejdź na zbliżoną witrynę.

Do takich wspomnianych przeze mnie chwilę wcześniej gadżetów, należą między wieloma innymi na przykład dla chłopców koszule wizytowe, zarówno z krótkim, jak i z długim rękawem, eleganckie, a wręcz galowe spodnie, kamizelki, a także wiele modeli butów. Do takich dodatków także można zaliczyć nawet i chłopięcą bieliznę, a także i rękawiczki, które nadają nieco powagi chłopcu, które to dziecko właśnie ma przystąpić do swojej pierwszej komunii świętej. Dodatki dziewczęce są nieco bardziej zróżnicowane a także jest ich o wiele więcej (komunia święta (zobacz lampy świąteczne) – co potrzebuje Twoje dziecko). Tak więc dziewczynki jako dodatki mogą mieć na sobie ubrane między wieloma innymi na przykład takie elementy stroju jak wianki, zarówno te stworzone z żywych kwiatów, jak i te z kwiatów sztucznych, a także oryginalne wianki, czyli z kamieni, zarówno oryginalnych, czyli prawdziwych kamieni szlachetnych, jak i zamienników, tylko te kamienie imitujących (obejrzyj dodatki komunijne). Oprócz wianuszków, które z na pewno upiększą głowę, każdej małej pociechy, która właśnie przeżywa jedną z najpiękniejszych chwil w swoim życiu, czyli chwilę pierwszej komunii świętej, możemy także wśród gadżetów znaleźć pelerynki, które na pewno wprowadzą bardzo ciekawy akcent do klasycznego, bardzo popularnego stroju komunijnego dziewczynki. Oprócz wspomnianych oraz opisanych chwilę wcześniej pelerynek oraz wianuszków, z gadżetów dla dziewczynek, możemy wybrać także przeróżnego rodzaju rękawiczki oraz torebki, które z całą pewnością sprawią, że nasza pociecha, czyli w tym przypadku nasza mała córeczka, podczas jednej z najważniejszych uroczystości w jej dotychczasowym życiu, będzie wyglądała nie tylko bardzo piękne oraz urokliwie i niezwykle, również będzie pięknie prezentować się wśród najbliższych na zdjęciach z pierwszej komunii świętej, będących swoistą pamiątką z najmłodszych lat życia dziecka oraz z jego najpiękniejszych chwil.