W jaki sposób przeprowadza się tajemniczego klienta?

Coraz więcej firm w Polsce przeprowadza w swoich placówkach badanie mystery shopper. Aby do tego doszło wynajmuje się agencję badawczą, która z kolei zatrudnia do tego dobrze przeszkolonych pracowników.

Na pewno zastanawiacie się na czym polega takie badanie. Przede wszystkim bada się poziom obsługi klienta na terenie konkretnego sklepu. Naturalnie zorganizowanie usługi wymaga czasu i niemało kosztuje. Jednak firmy przeważnie doceniają rezultaty. Duże banki zamawiają takie badania cyklicznie, aby mieć ciągle pod kontrolą swoich sprzedawców, a także utrzymywać na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: oferty pracy grudziądz).Jak się to odbywa? Po pierwsze na spotkaniu z przedstawicielem firmy zatwierdza się jakie schematy sprzedaży są praktykowane w sklepie, a także standardy obejmujące wygląd sklepu, tj.rozlokowania asortymentu oraz opisu typowego konsumenta.

Absorbuje Cię problematyka omawiana w tym wpisie? Zobacz oprócz tego także inne pokrewne treści – zwyczajnie wejdź tu.

Dalej tworzy się specjalny formularz, zawierający optymalną ilość pytań.

tapicerowany zagłówek łózka

Autor: http://www.homespothq.com
Źródło: http://www.flickr.com

Często są to pytania zamknięte, żeby audytor mógł szybko dokonać oceny sklepu, jednak pytania otwarte są także niezbędne. W nich bowiem kontroler może opisać swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo bogaty materiał badawczy.

Kiedy mamy już gotowy kwestionariusz wskazane jest, żeby rekrutować osoby, które wykonają pracę w terenie. Wybrany pracownik powinien być z natury uważny, posiadać nieco zdolności aktorskich.Ponad to poszukuje się badaczy, którzy należycie wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem kłopotliwe sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego placówki, a kwestionariusz wypełnił.

Będzie Ci niezbędne hiperłącze do artykułu? Namawiamy w takim razie, żebyś nacisnął tu i wówczas przeniesiesz się do następnego wpisy pełnego szczegółów.

(Ogłoszenie: oferty pracy jarosław).
Agencja badawcza, która zatrudnia audytorów, musi ich wcześniej odpowiednio przeszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie drogie.
Ukończeniem części kontrolnej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz wnioski. Nierzadko przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest przestarzała, a ich pracownicy nie wykonują należycie swojej pracy, zaniżając w tym samym wyniki sprzedaży.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Autor: JZO
Źródło: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć modna praca, również dla osób studiujących, nawet w mniejszych województwach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu ofertami, powinny mieć świadomość, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Często w dużych serwisach z ogłoszeniami nie znajdziemy ogłoszeń typu oferty pracy kierowca samochodu dostawczego. Musimy wejść na strony działających w naszym mieście agencji badawczych i wysyłać CV prosto na ich e-mail.