
Interesujesz się owym działem? Przeczytaj więc dalej Szkoła Ambitni o tym punkcie w kolejnym wpisie, który dla Ciebie stworzyliśmy. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba.
Jest ich również wiele, a ilość ta stale rośnie razem z postępującą ewolucją w dziedzinie. Na dzień dzisiejszy na przykład jest moda na używanie urządzeń mobilnych. Na te urządzenia tworzone są różnorodne aplikacje, a tworzenie ich należy do zadań stojących przed niektórymi specjalistami. Informatyk to nie tylko człowiek, zajmujący się eliminowaniem różnorodnych awarii sprzętu komputerowego. Jest to także profesja polegająca na tworzeniu programów i zarządzaniu nimi.
Udział w procesie tworzenia programu
By aplikacja komputerowa mogła powstać i funkcjonować poprawnie niezbędny jest wkład wielu wykwalifikowanych ludzi. Na początku należy wymyślić dobry pomysł na program. Później pomysł ten jest poddawany weryfikacji i zostaje przedstawiony programiście. Ten ma za zadanie stworzyć kod, dzięki któremu taki program mógłby funkcjonować. Inną osobą uczestniczącą w całym procesie jest tester programów. Jest to człowiek mający za zadanie sprawdzić funkcjonowanie danej aplikacji, co nierzadko opiera się zwyczajnie na próbach jej uszkodzenia, w ten sposób można wychwycić błędy popełnione przez twórcę.

W Internecie można odszukać wiele informacji w kwestii dochodów rozmaitych zawodów interesujących się szeroko rozumianą technologią informacyjną. Mówi się, że programiści znajdują się mniej więcej w połowie tego typu rankingu, natomiast testerzy zarabiają całkiem spore dochody. Najlepiej płatne profesje to oczywiście te, które wiążą się z zarządzaniem siecią. Stosunkowo dobrze płatna jest także profesja webdesignera, a więc osoby, która zajmuje się opracowywaniem i tworzeniem stron WWW. Taka osoba musi posiadać umiejętności zarówno z tworzenia kodu, jak i generalnie rozeznanie artystyczne.