Kinkiety do pokoju

Pierwsze żyrandole wywodzą się z z okresu średniowiecza, używano je w rezydencjach bogatych. Pomieszczenia rozświetlano za pomocą świec umieszczanych na żelaznych obręczach. Teraz używamy do tego prąd. Przed poprowadzeniem przewodów elektrycznych powinno się zaprojektować, w którym miejscu ma być powieszony żyrandol, gdzie umiejscowić reflektory na ścianach.

Asortyment oświetlenia jest tak ogromny, że ciężko nam się czasem zdecydować. Uzależniony jest od tego w którym pomieszczeniu będzie montowany i jaki materiał wolimy. Lampy sufitowe mogą być zrobione ze szkła, jeansu, drewna, a nawet z papieru. Niezwykle szykowne są żyrandole kryształowe. Spełniają one nie tylko rolę funkcjonalną, ale tworzą też dekorację każdego pokoju. Cena takich lamp sufitowych jest duża, lecz dzięki załamywaniu się promieni światła w szkiełkach kreują nieprzeciętny rezultat. Zyskujemy nie tylko oświetlenie, ale również intymny nastrój w mieszkaniu. żyrandole (polecamy kinkiet dla dzieci) kryształowe osiągalne w sklepach skonstruowane są w różnych stylach od nowoczesnych po rustykalne, a to jaki wybierzemy zależy od charakteru umeblowanego domu. Niejaki kłopot może stanowić czyszczenie takiego żyrandola. Co kilka dni należy używać ściereczki do kurzu, a raz na jakiś czas całkowicie umyć w wodzie z płynem, spłukać w wodzie z octem i wypolerować watką zmoczoną w alkoholu, by nadać mu błysku. Gdy ktoś aranżuje dom w bardziej współczesnym stylu może wybrać designerskie lampy sufitowe, stojące, lampy ścienne.

nowoczesny żyrandol

Autor: Tanner Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Osobliwy styl i wygląd łączą z funkcjonalnością. To oferta dla ludzi u których ważny jest każdy szczegół wyposażenia wnętrza, a to światło odpowiada za ostateczny rezultat i umie uwydatnić indywidualne detale wystroju wnętrz i nadać nastrój umożliwiający odpoczynek w domowym ustroniu. Wybierając oświetlenie musimy wiedzieć, że źródło światła skierowane ku górze zapewnia efekt rozproszenia po całym wnętrzu, lampa halogenowa w której możemy dowolnie odwrócić każdą żarówkę oddzielnie rozświetli nam wybrane miejsca.

Żyrandol z szarym abażurem wprowadzi intymny klimat, a z przezroczystym przepuści więcej światła. Designerskie lampy (Więcej na ) z pewnością spiszą się w pokoju nastolatka umeblowanym nowocześnie.
Propozycja wytwórców lamp i żyrandoli jest tak szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od pomieszczenia, stylu i gustu klienta.