Niezbędne artykuły dla przyszłej mamy – co warto mieć?

Oczekiwanie na przyjście na świat dziecka to okres licznych przygotowań, zwłaszcza, gdy będzie to nasze pierwsze dziecko i wszystko z tym związane to dla nas nowość. Potrzebnych jest wiele akcesoriów, jakie będą przydatne w codziennej opiece nad dzieckiem. Oczywiście warto je mieć również w wyprawce przyszykowanej do szpitala. Co wobec tego na pewno warto jest kupić?

noworodek

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie będą to różne pieluchy – poza pampersami warto jest także mieć pieluszki bambusowe. Dlaczego? Są świetne dla najmłodszych dzieci, których skóra wymaga delikatnych tkanin nie podrażniających ich wrażliwego ciała. Takie pieluchy mają wiele atutów, a nade wszystko właściwości antybakteryjne, w dużo lepszym stopniu niż typowa bawełna wchłaniają wodę i nie powodują alergii (opis produktu).

Podoba Ci się nasz artykuł? Przeloguj więc do następnego wątku i zweryfikuje jakie ekstra źródło (https://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Kraj-pochodzenia_Wegry_Badacsony-247.html) stało się naszą inspiracją. Fajnej lektury!

Do tego zimą dają uczucie ciepła, z kolei latem – przyjemnie chłodzą i maleństwu nie jest za gorąco. Są nadzwyczaj wytrzymałe i nie niszczą się nawet po wielu praniach. Bez wątpienia przydadzą się młodym rodzicom.

Bardzo pomocne, zwłaszcza w pierwszym okresie życia, są również rogale do karmienia na . Dzięki nim mama może spokojnie karmić swoje dziecko w komfortowej dla ich dwojga pozycji. Mama odciąża swój kręgosłup i łatwo może przystawić noworodka do piersi. Znakomicie, jeżeli możemy bez problemu zdjąć i wyprać pokrowiec, ponieważ małe wypadki przy karmieniu to standard i nie ma się czym martwić. Poduszki wykonane są z delikatnych materiałów, a tatusiowie mogą zastosować je do uśpienia maluszka.

akcesoria dla dzieci

Autor: Sisu
Źródło: Sisu
Niewątpliwie musimy się także zaopatrzyć w produkty kosmetyczne, jednakże pamiętajmy, aby pochodziły one od sprawdzonych producentów i były bezpieczne dla najmłodszych milusińskich. Przyda się oliwka, puder oraz delikatne płyny do kąpieli, dzięki którym sprawimy, iż maluszek polubi zabawy w wodzie. Mama udająca się do szpitala nie może również zapomnieć, by spakować wygodne kapcie. Korzystniej jest kupić nową parę, która z pewnością przyda się w domu.

Dzięki tym wszystkim wyżej wskazanym akcesoriom opieka nad maluszkiem nie powinna sprawiać nam żadnych problemów. To naturalnie nie wszystko, w co musimy się zaopatrzyć, jednak wiemy już od czego zacząć. Warto jest pójść na zakupy wcześniej, by mieć czas na spokojne przygotowania i, by radować się nadchodzącym dniem narodzin dziecka.