Jakim sposobem da się zwiększyć parametry samochodu przy pomocy zmiany komputera, który steruje silnikiem

Współczesne silniki sterowane są za pomocą komputera, który będzie sterował każdym parametrem ich pracy. Firmy motoryzacyjne montując silniki w zwykłych pojazdach najczęściej zostawiają spory zapas parametrów, który pozwala na długie ich życie. Niekiedy ten sam silnik występuje w kilku różnych wersjach, które mają taką dokładnie taką samą konstrukcję mechaniczną, a będą się różnić tylko zaprogramowaniem jednostki sterowania. I najczęściej taki silnik ma dostatecznie duży zapas mocy, że da się go w bezpieczny sposób podrasować powyżej tego, co zaproponował wytwórca.

samochód

Autor: Rick Flores
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zwiększenie mocy silnika jest tak zwany chip tuning. W kilku słowach polega on na modyfikacji parametrów kontrolujących pracę silnika w celu uzyskania znacznie większych osiągów. Zyski mogą być dość znaczne, w przypadku nowoczesnych silników diesla może to być nawet do dwudziestu procent.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? Kliknij odnośnik do źródła (https://www.blyss.pl/produkty/przyczepy), a poznasz informacje na opisywany wątek, który niewątpliwie Cię zainteresują.

Oczywiście dotyczy to jedynie zwiększenia mocy jednostki napędowej, przy tak dużych integracjach w system napędu należy także zadbać o resztę podzespołów. Pełna oferta jest tutaj: proracing.co.

Decydując się na chip tuning należy w pierwszej kolejności znaleźć dobrych specjalistów, jacy będą umieli to zrobić. Nie jest bowiem sztuką samo powiększenie mocy silnika, sztuką

samochód

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

będzie zrobienie to tak, aby całość była silniejsza, a jednocześnie wytrzymała trochę większe przeciążenia. Z tego też powodu przed zrobieniem nowego mapowania specjaliści dokładnie sprawdzają pojazd, kontrolują jego ogólny stan i poszukują ewentualnych miejsc które mogą stanowić słabe ogniwo.

Po tym wszystkim decydują, jak bardzo można się posunąć w pracach i czy ingerowanie w silnik – oleje silnikowe warszawa – autopietrzak.pl – nie będzie pociągało za sobą zmianę pozostałych części pojazdu. Dopiero po jak się wszystko uwzględni opracowywany jest nowy zestaw parametrów które sterują silnikiem, jaki w dalszej kolejności jest wgrywany do pojazdu. Bardzo ważnym elementem całości prac jest sprawdzenie silnika na hamowni w zmienionych warunkach pracy, na tym etapie można bardzo dokładnie stwierdzić, czy zmiany przyniosły pożądane rezultaty.