Szkoła policealna to obiecująca forma edukacji, która zwróci się w przyszłości

Obecnie studia wyższe nie zapewniają dobrego zatrudnienia. Badania rynku pracy pokazują, że o pracę znacznie łatwiej jest osobom z wykształceniem technicznym – niekoniecznie wyższym. Takie wykształcenie można zdobyć na ;politechnikach, lub też w szkołach policealnych. W ostatnim czasie sporo ludzi w dużych miejscowościach podejmuje decyzję o zdobyciu wykształcenia w szkołach policealnych

Studenci w sali wykładowej

Autor: ESCP Europe Business School
Źródło: http://www.flickr.com

Szkoły wyższe gwarantują bardzo dobre przygotowanie teoretyczne, pomijając praktyczne przygotowanie studenta do pracy w zawodzie. Szkoły policealne większą uwagę zwracają na przygotowanie praktyczne, kładąc przy tym ogromny nacisk na przygotowanie studenta do rozpoczęcia pracy w zawodzie.

Chętnie wybierane kierunki
W ostatnich latach powstał oprócz tego ranking zawodów z przyszłością, który pomaga dokonać wyboru niepewnym licealistom. W ostatnich latach najbardziej pożądanym specjalistą był technik informatyk, Wrocław na przykład to miasto, gdzie branża informatyczna przechodzi aktualnie czas wzmożonego rozwoju, na rynku pracy jest mnóstwo miejsc dla osób trudniących się rozmaitymi gałęziami tej branży – potrzebuje się między innymi serwisantów IT, programistów, testerów oprogramowania i tak dalej. Pracodawcy szukają pracowników, którzy są zaradni, potrafią zastosować wiedzę w życiu. Z tej przyczyny niejednokrotnie na rozmowach o pracę na takie stanowiska przeprowadza się praktyczny test wiedzy danej osoby. Przykładowo, pracodawca może poprosić kandydata o skonfigurowanie jakiegoś sprzętu.

Jeśli opublikowane tutaj wiadomości dają Ci do myślenia, to oprócz tego zerknij na informacje (https://www.secretclient.com/blog/2017/02/22/efekt-hawthorne-w-mystery-shopping/), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten link!

Taki egzamin dostarcza większą liczbę informacji, niż CV.

Nauka i praca
Szkoły policealne często mają siedziby w większych miastach, praca w miejscu nauki jest rozsądnym rozwiązaniem z różnych powodów – student bądź uczeń może rozpocząć pracę jeszcze studiując, co również poprawia jego wartość na rynku pracy, zatrudniający otrzymuje bowiem spore ulgi podatkowe na tego rodzaju pracownika. Dla wielu osób najlepszym wyborem kariery jest więc szkoła policealna Wrocław jest jednym z ośrodków dużego nagromadzenia takich miejsc o rozległej ofercie edukacyjnej. Poza informatyką można się tu uczyć pielęgniarstwa, realizacji dźwięku, finansów i różnych innych specjalności.