Zmień opony na letnie i ciesz się z komfortowej jazdy

Zima powoli opuszcza nas, czas, więc zrobić miejsce w szafie na cieńsze rzeczy. Pakując do worków kurtki, kozaki nie zapomnijmy, że nie tylko my powinniśmy przygotować się na nowy sezon. Zmiany wymaga również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to czynność wymagana, podobnie jak dostosowanie opon do warunków panujących od listopada.

Dla właścicieli samochodów to nic nowego warto jednak o tym przypomnieć. Całkiem spora grupa kierowców przekłada wizytę w warsztacie, a to mają za mało czasu a to nie są pewni pogody, jaka będzie w przyszłym miesiącu. I tu jeszcze można ich usprawiedliwić, ale zbyt długie zwlekanie może być powodem niebezpieczeństwa na drodze w czasie jazdy.

Letnie opony samochodowe bardzo dobrze sprawdzają się przy temperaturze wyższej niż 7 stopni.

Jeżeli zaintrygowały Cię treści tego wpisu, to do zweryfikowania (http://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-do-lodzi.html) jest też kolejna witryna, gdzie odkryjesz wiele szczegółów na ten temat.

Przy mniejszych tracą swoje atrybuty. Kiedy temperatury są dodatnie przez całą dobę, a warunki drogi są korzystne, powinno się pomyśleć o zmianie opon .

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Opony, które chcemy założyć muszą być sprawne. Przetestujmy, czy te z zeszłego roku jeszcze się nadają. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o nowym komplecie. Promocje opon letnich zdarzają się w środku sezonu zimowego, dlatego też warto sprawdzić stan naszych opon nim rzeczywiście trzeba będzie je zmienić. Różne opony (idź do serwisu) zużywają się w różnym czasie, ciężko określić to skrupulatnie. Wszystko zależy od sposobu użytkowania. Najszybciej możliwości techniczne opony jest w stanie ocenić mechanik. Pewnym jest, że nie powinniśmy ignorować jakiekolwiek odstępstwa od normy funkcjonowania opony. Wszelkie spękania, drżenie nadwozia muszą zmotywować nas do wizyty w warsztacie.

Należy pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Opony wytwarzane z krajów takich jak Hiszpania, Włochy, Turcja potrafią być mniej odporne na polskie mrozy niż opony ze Szwecji. Dobrze dobrane opony zapewniają najlepszą przyczepność i hamowanie na krótkim odcinku. Tanie letnie opony (jaki i felgi), zawsze muszą być odpowiednie, a na bezpieczeństwie swoim i reszty pasażerów nie wolno oszczędzać.