Opony i ich funkcja w trakcie konkretnych pór roku

Ogumienie stanowi istotny element każdego pojazdu. Jest bowiem częścią gwarantującą właściwą amortyzację, częścią, która bezpośrednio styka się z podłożem podczas poruszania się. Wysoka jakość wykorzystywanych opon jest pewnego rodzaju gwarancją bezpieczeństwa dla użytkowników.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast wykorzystywanie niskiej jakości lub zużytych opon stanowi zagrożenie właściwie dla każdego uczestnika ruchu. Z tego powodu podczas kupowania ogumienia należy zachować dużą dozę rozwagi. Ogólnie najkorzystniej jest kupować wyłącznie opony najbardziej rozpoznawalnych na świecie firm, wówczas bowiem dostawałoby się pewną gwarancję jakości. Nie każdego kierowcę stać jednak na takie ogumienie, jednak trzeba mieć na uwadze to, ze nawet u mało znanych wytwórców można spotkać opony wysokiej jakości. Ogumienie należy do tego typu elementów auta, których parametry powinno się zmieniać zależnie od pór roku. Pamiętanie o tym jest bardzo istotne, ponieważ także może stanowić o bezpieczeństwie na drodze. Elementem, dzięki któremu wymiana ogumienia w zależności od pór roku nie jest konieczna, są opony całoroczne – .

Wymiana opon na zimowe

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Aktualnie bardzo dużo słyszy się o tym, jak istotna jest regularna wymiana ogumienia. Zwłaszcza zima jest takim czasem, który wymaga zastosowania specjalnych technologii. Opony zimowe są specjalnie przystosowane do poruszania się po drogach w zimie.

Zaciekawił Cię ten wpis? To znakomicie, gdyż oryginalny wpis (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/czesci-akcesoria-odkurzaczy-techkar/osprzet-odkurzaczy-techkar/weze-ssace-odkurzaczy-techakr,2,3593) zawiera zbliżone informacje do omawianych.

W zimie bowiem nawierzchnia jest niekiedy zaśnieżona, a nawet dość często zamarznięta, a więc bardzo trudna do poruszania się. Forma i materiał wykonania ogumienia zimowego jednak to umożliwia. Przy użyciu takich opon skraca się droga hamowania auta.


Jeden komplet ogumienia na cały rok

Komfortowym pomysłem dla części kierowców bez wątpienia są wspomniane już opony (opony do audi) wielosezonowe. Jak sama nazwa podpowiada, są to opony przygotowane do używania po drogach w zróżnicowanych warunkach, zarówno w lecie, jak i w zimie. Współczesna technika umożliwia zagwarantowanie bezpieczeństwa w różnych warunkach, jednak spora liczba profesjonalistów jest zdania, że nadal lepszym rozwiązaniem jest wykorzystywanie odmiennych rodzajów opon w zależności od pory roku. Powinno się również pamiętać o tym, że komplet opon całorocznych najczęściej jest stosunkowo drogi. Polecamy