Najważniejsze to posiadać specjalizacje, dzięki której będziemy bardziej pożądani na rynku pracy

W zglobalizowanej rzeczywistości najistotniejsze są wartości stricte konkretne, takie, które namacalnie możemy zaprezentować w każdej sytuacji. Liczą się zdolności praktyczne, prawdziwa specjalizacja, która zapewni nam prędko wyszukać zatrudnienie.

translator

Autor: rep.louiseslaughter
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj, gdzie za wiele ludzi skończyło uczelnie wyższe, a za mała jest ilość jest prawdziwych rzemieślników liczą się konkretne umiejętności, które otwierają przed nami możliwości, może nie zdobycia świata, lecz chociaż stabilnego finansowo życia.

Pewnie potwierdzą to mający tego typu specjalizację i obecnie realizują się w swoim zawodzie. Przykładem, to tłumacz języków obcych, skończył studia i prędko wiedział, że pragnie specjalizować się w takiej dziedzinie jak tłumaczenia pisemne – doczytaj/: warszawa biuro tłumaczeń. Często takie osoby na fali dobrej passy są zdecydowane na bardziej zaawansowane rozwiązania, jak tłumaczenia symultaniczne. Jednocześnie, potwierdzą tą tezę także takie osoby, co odnalazły swoją pasję po wieloletnich poszukiwaniach. Co prawda, nie znaleźli jej podczas studiów, więc wybrali zły kierunek, nie znaleźli jej po skończeniu studiów, więc byli skazani na wizyty w pośredniaku, znaleźli je dopiero razem z zawodowym dojrzewaniem. Przez zupełny przypadek. Aktualnie tak zdobywają pieniądze na życie. Na przykład jeden z nich jest stolarzem, drugi renowatorem mebli. Dodatkowo, stolarz poszukał w rodzinnym archiwum i natknął się na fotografię swojego pradziadka, który właśnie był… stolarzem.

konferencja

Autor: ActuaLitté
Źródło: http://www.flickr.com
Z tak postawioną tezą zgodzą się, chociaż ze zrezygnowaniem, ci, co pokończyli studia i mają bardzo szeroką wiedzę ogólną, lecz poza tym nic nie potrafią. Poznali świetnie historie, znają zagadnienia filozofii, wykute mają różnorodne pojęcia, ale na rynku pracy są zbędni, gdyż niezbyt pasują do ustalonego systemu. Są źli na wszystkich, na państwo, iż nie zapewnia im pewnego startu, na uczelnie wyższe, że uczyła ich nieprzydatnych rzeczy, na rodziców, iż nie pokierowali nimi bardziej przyszłościowo.

Spodobał Ci się ten post? Jeżeli tak, poznaj wartościowe tematy, jakie z inspiracją omówiliśmy w najnowszym artykule.

Na wszystkich, jednakowoż co się dziwić.

Jedno jest jasne, mianowicie kolejne pokolenia będą z większą ostrożnością wybierać własną ścieżkę zawodową. Przynajmniej |tak to musi wyglądać. W mediach ciągle się o tym mówi, a przyszli studenci, czyli najmocniej zainteresowani, wyszukują w Internecie niezbędnych informacji. Od tego zależy ich przyszłość.