Czym kierować się przy wyborze domeny internetowej?

Jednym z najważniejszych elementów danej marki, oprócz jej nazwy czy logo, jest strona WWW. Aktualnie bez strony WWW zyskanie popularności na rynku jest w większości sytuacji niemożliwe. Z decyzji o założeniu strony w sieci wynika konieczność wyboru domeny. Domena sieciowa jest tym, co użytkownicy wpisują w pasek, by przejść do określonej witryny.

Adres www to podstawa na naszej stronie

Źródło: searchmarketingpost.com

Wbrew pozorom wybór idealnej domeny łączy się z różnorodnymi problemami i wymaga zastanowienia się. Im trafniejsza bowiem domena, tym większą rzeszę odbiorców można będzie przyciągnąć w przyszłości.

Jakie są możliwości

W domenie internetowej można zawrzeć kilka elementów. Mogą to być przede wszystkim litery, bez rozróżnienia na małe i wielkie, a także bez znaków diakrytycznych. Poszczególne części domeny separuje się za pomocą kropki. Dozwolone jest wykorzystanie cyfr oraz kresek. Następnym elementem będzie rozszerzenie. Może być ono charakterystyczne dla konkretnego państwa, w przypadku Polski jest to , czy też mówiące o charakterze konkretnej instytucji. Wybór odpowiedniego rozszerzenia jest tak samo istotny jak wybór domeny dla firmy, ponieważ wiadomo powszechnie, że typowy internauta w Polsce, nie pamiętając w całości konkretnego adresu, użyje odruchowo końcówki alboJakich elementów unikać

Jest kilka elementów, których powinno się unikać przy wyborze domeny internetowej. Pierwszym z nich jest użycie rozbudowanej nazwy. Im dłuższa bowiem, tym trudniejsza do zapamiętania przez internautów. Z drugiej strony stosowanie krótkich akronimów od nazwy przedsiębiorstwa czyni adres za bardzo enigmatycznym. Inną rzeczą, której warto się wystrzegać, są cyfry.

Ten wątek omawia niezwykle interesujące tematy – jeżeli chcesz zobaczyć pokrewny materiał, sprawdź bez wahania to omówienie.

Pomimo że taka możliwość jest dostępna, wykorzystywanie jej jest niepolecane, szczególnie na początku domeny. Utrudnia to bowiem wypowiadanie adresu strony na głos, przez co może sprawić kłopoty w dyktowaniu jej, na przykład w rozmowie telefonicznej.

Podobnie rzecz ma się z myślnikami. Typowy użytkownik nie pamięta myślników w domenach internetowych. Doskonałym przykładem może być ogromnie popularna kilka lat temu strona „Nasza Klasa”, której domena, pisana z myślnikiem, sprawiała użytkownikom problemów. Coraz powszechniej również używa się w adresach przedrostków, do których należy „e”.

Warto zobaczyć nasz link (https://kwit.com.pl/wdrozenia-consulting-doradztwo/), żeby poza tym dowiedzieć się czegoś ciekawego na ten temat, więc kliknij tutaj oraz poznaj inne materiały.

Jest to wskazane wyłącznie w konkretnych, uzasadnionych sytuacjach.