Komornik to nie katastrofa i zazwyczaj nie jest aż tak beznadziejnie, jakby się mogło wydawać

Odkąd dotknął nas kryzys, który przeszedł nie tak dawno przez Europę, namnożyły się trudności finansowe większości polskich rodzin. Jeszcze kilkanaście lat wstecz, branie kredytów było złożone, kosztowne i dla większej części z nas nieosiągalne. Potem przyszedł czas, że pieniądze mógł wziąć w ramach pożyczki, praktycznie każdy.

Zaciąganie zobowiązań zrobiło się stosunkowo łatwe, co wzmacniało naszą tendencję do nadmiernego pożyczania. W trakcie kryzysu spadła ilość zatrudnienia. Brak pieniędzy w naszej domowej kasie spowodował zwiększenie trudności związanych z regulowaniem należności. Dochodzimy do momentu, w którym starczyłoby, zastosować elementarne działania, zapobiegające materialnej tragedii.

Więcej na ten temat –

zbieranie pieniędzy

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo często jednak za późno dociera do nas istota tematu, tłumaczymy sobie, że jakoś to będzie, że za miesiąc więcej zarobimy i zapłacimy zobowiązania. I mimo, że profesjonaliści w obszarze finansów, ostrzegają przed braniem pożyczek na spłatę dotychczasowego długu, to sytuacja materialna przymusza nas niekiedy do podejmowania nieracjonalnych i niemądrych kroków. Kiedy jednak jesteśmy zmuszeni zaciągnąć kolejny kredyt by zapłacić bieżące raty, to niepostrzeżenie okazuje się, że rata staje się za duża, że łączna wysokość wszystkich rat jest dla naszego budżetu zbyt dużym obciążeniem. Wówczas, by nie zabrakło na żywność, przestajemy płacić raty, nie płacimy za czynsz, rachunków za prąd itp.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu będziesz pragnął poszerzyć informacje na omawiany wątek, to pomocne omówienie (https://bankrumia.pl/kontakt/) niesamowicie Ci pomoże – chodź i zobacz!

a zobowiązania nie maleją. Zaczynamy gubić się w gąszczu problemów materialnych.

karty płatnicze

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach najczęściej wierzyciel wypowiada umowę kredytową, sprawa trafia do sądu i wierzyciel uzyskuje wyrok wymiaru sprawiedliwości, nakazujący spłatę zadłużenia. Jeżeli wciąż uchylamy się od spłacania zobowiązań, egzekucją zajmie się urzędnik kancelarii komorniczej . Kiedy nasza sprawa trafia do egzekutora powinniśmy postępować zdroworozsądkowo.

Jeśli ciekawi Cię omawiany wpis, to bez ociągania kliknij tutaj oraz przeczytaj ponadto inny równie pasjonujący news postępowanie karne w Niemczech.

Nie trzeba wykręcać się od obowiązku dlatego, że egzekutor posiada wiele narzędzi, dzięki którym prędzej czy później wyegzekwuje dług. Komornik może zablokować nasze pieniądze zgromadzone na rachunku ROR. Może zabrać część wynagrodzenia a nawet zabrać dobytek, który potem zostaje wystawiony na licytacje komornicze. Z tego względu najlepiej nie przeciągać z załatwieniem spraw do tak dramatycznego momentu i zrobić wszystko by uzyskać płynność finansową na którymś z wcześniejszych etapów drogi egzekucyjnej.

Źródło artykułu –