Metodologia identyfikacji wykorzystywana na dużą skalę jest niezawodna i prędka

Jeszcze 10 lat temu gotówka stanowiła elementarną zawartość portfela. Faktycznie portfel nadal służy do przetrzymywania w nim pieniędzy ale w innej formie. Planując zakupy wystarczy, że mamy przy sobie kawałek plastiku, który ułatwia dostęp do pieniędzy posiadanych na rachunku bankowym.

Karty elektroniczne

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej rewolucją było wprowadzenie kodów paskowych na artykułach mających oddziaływanie na efektywność codziennych czynności. Kody kreskowe świetnie sprawdzają się w handlu, w organizacji, w gospodarce magazynowej, w promocji towarów. Kody kreskowe wykorzystywane są też przez firmy przewozowe. Życie z wolna zmieniają karty RFID.

Więcej informacji:

Metodologia RFID, popularnie określana jest kodem kreskowym nowej generacji. Układ RFID składa się z trzech składników: transportera, czytnika z anteną i programu komputerowego. W przeciwieństwie do kodów kreskowych towar z zakodowanymi danymi nie musi być uwidoczniony od razu przez czytnik – wystarczy, że jest w jego zasięgu. Takie czytniki mogą rozpoznawać wiele obiektów jednocześnie nawet tych poruszających się. Z tej przyczyny technologia ta uzyskuje coraz większe uznanie w przemyśle komunikacyjnym, w usługach instytucji finansowych i w handlu.

Czy zaintrygował Cię ten wpis? Jeśli tak, to idź tu (https://incube.pl/blog/2021/01/25/8-najwazniejszych-cech-nowoczesnej-platformy-planistycznej/) i przeglądnij tam nowe frapujące wpisy. Nie ociągaj się!

Identyfikatory występują w formie: żetonu, breloczka, karty, opaski na rękę, etykietki.

Jako mikrochip mogą być nawet zaimplantowane do organizmu człowieka lub zwierzęcia. Elektroniczny

Terminal

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

system obsługi klienta to wiele zastosowań, wymienić tu można identyfikatory elektroniczne studentów, dowody tożsamości, paszporty, bilety komunikacji miejskiej, biblioteczne struktury organizacji ułatwiające samoobsługowy zwrot książek, systemy identyfikacji uczestników konferencji, systemy kontroli czasu pracy pracowników oraz przeglądania dostępu do pomieszczeń. Elektroniczna identyfikacja usprawnia korzystanie z różnych usług, podnosi poczucie bezpieczeństwa, zmniejsza koszty obsługi, umożliwia szybkie zlokalizowanie przedmiotów w magazynach, polepsza funkcjonowanie punktów kasowych, poprawia funkcjonowanie osób w miejscach objętych sprawdzaniem dostępu.