Czy wiesz co stanowi kluczowy element w trakcie urządzania wnętrza, bez którego nawet najlepiej dobrane meble i kolory będą wyglądać źle?

W pewnym etapie naszego życia nadchodzi taka chwila, gdy w końcu mamy możliwość, aby urządzić swoje własne wymarzone lokum. I bez znaczenia jest, czy jest nim garsoniera czy wielka rezydencja.

Ważne jest, że jest ono nasze własne, jedynie my mamy wpływ na jego wygląd, na określoną w trakcie urządzania paletę kolorystyczną czy dodatki. Wiekami potrafimy wertować gazety promocyjne, strony z inspiracjami, szwendać się po sklepach meblowych i nawet w przypadku, gdy nie stać nas na upragnione i obejrzane elementy dekoracji – marzymy i niecierpliwie czekamy. Ostatnio trendy w dekorowaniu sprzyjają ludziom na dorobku, którzy dzięki wyrzeczeniom dorobili się swojego mieszkania. Bardzo popularne są dodatki czy meble stylizowane na miniona epokę, a jeszcze lepiej starocie znalezione na strychach i bazarach. Ich odnawianie domowymi sposobami sprawi wiele frajdy i daje wielką satysfakcję.

Czy rozważana problematyka bardzo Cię zajęła? Jeżeli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także inne teksty.

Bardzo często zdarza się jednak, że w ferworze urządzania nie pamiętamy o najważniejszym składniku nadającym całości charakter. A jest to światło.

Nowa kolekcja oświetlenia Caramella

Autor: Caramella
Źródło: Caramella

Oświetlenie odgrywa najważniejszą rolę w tworzeniu klimatu. Potrafi ożywić nawet wyjątkowo ponury pokój. Przede wszystkim pomyślmy o pomieszczeniach, w których spędzać mamy zamiar najwięcej czasu. Są nimi pokój sypialny (bardzo często to jedyny pokój w mieszkaniu) oraz kuchnia i łazienka. Lampki do sypialni zazwyczaj ma każdy. Podobnie jest w przypadku górnego oświetlenia.

Jednak w trakcie przeglądania stron z inspiracjami zwróćcie uwagę jak przytulnie prezentuje się sypialnia z ciekawym oświetleniem w postaci lampek stylizowanych na te choinkowe. Lub, o ile miejsce pozwala na wstawienie stolika, jak fantastycznie wyglądają na nim lampki biurowe. Oświetlenie łazienki czy kuchni, stanowić może wymagający przemyślenia problem.

Zanim zdecydujecie się na paletę kolorystyczną ścian – pomyślcie o odpowiedniej instalacji elektrycznej, która pozwoli spełnić nawet odjechane „świetlane” wymagania 😉