Przemysł regionu Śląsk na tle pracy w kraju

W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

W Polsce nie jest jeszcze tak źle, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najgorsza sytuacja zanotowana została w lutym 2013 w województwie podlaskim. Stosunkowo niskie bezrobocie natomiast można odnotować w województwach mazowiecki, wielkopolskim i śląskim.

praca jako doradca i kierownik

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Przeglądając oferty pracy w internecie w różnych regionach od razu widać, które miasta mają największe problemy z brakiem pracy. Dobrym przykładem regionu dobrze rozwiniętego gospodarczo jest województwo śląskie. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w Polsce. Zobacz praca dąbrowa górnicza. Tereny województwa śląskiego mają świetną komunikację. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Województwo śląskie uważa się za najbardziej uprzemysłowiony obszar kraju.

W tym regionie od wielu lat rozwijał się przemysł ciężki. Bardzo istotny jest tu górnictwo.

Obecnie oceń (https://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/wega%C5%84ski-mazurek/) ten tekst, który jest niesamowicie ciekawy. Wykonaj to właśnie w tej chwili! Zobaczysz, że faktycznie należy to zrobić!

Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Polecamy praca rybnik. Co ciekawe jest to największa w Europie spółka górnicza. Drugą gałęzią przemysłu, która jest wyjątkowo istotna jest przemysł hutniczy. Huty znajdują się w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto bardzo ważną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny.

Masz apetyt na podobną informację na omawiany tu wątek? Jeżeli tak, to raźno kliknij ten link – to wiarygodna oferta!

Nie jest więc zaskoczeniem, że okręg ten posiada stosunkowo małe bezrobocie. Co ciekawe wpisując oferty pracy siedlce wyskakują na różnorodnych serwisach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu widoczny jest w innych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się osób do różnych zawodów, zarówno fryzjera jak i kierowcy. Całkiem dobrze działające fabryki przyczyniają się do tego, że mimo trudnych czasów w wielu branżach, sytuacja tutaj jest nie najgorsza. Bardzo istotną rolę odgrywają także inwestycje unijne, które w ostatnim okresie również poprawiły sytuację gospodarczą w województwie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*