Zaczynasz twoją pierwszą pracę? Nie obejdziesz się bez konta bankowego

Każda osoba, jaka zaczyna swoją pierwszą pracę, musi zastanowić się nad kontem bankowym. To na nie będzie spływać dostawane wynagrodzenie. Niektórzy mają rachunki bankowe na studiach, ale potem zamykają je, ponieważ razem z zakończeniem nauki rosną opłaty za ich prowadzenie. Kiedy jednak znaleźliśmy zatrudnienie, ciężko byłoby obejść się bez konta, zatem dobrze jest dowiedzieć się, w jaki sposób dobrać stosowną propozycję.

konto w banku

Autor: iStock
Źródło: iStock
Po pierwsze konto bankowe musi nas kosztować jak najmniej. Najlepsze są oczywiście bezpłatne rachunki, jeśli np. co miesiąc zrobimy zakupy kartą na zatwierdzoną sumę. Z czym na ogół powiązane są opłaty? Z przelewami, wypłatami z innych bankomatów czy z poleceniem zleceń stałych. Każdy klient powinien skontrolować oferty kilku banków, by mieć orientację, która z nich jest dla niego szczególnie opłacalna.

Po drugie we współczesnych czasach, gdy Internet rządzi naszym życiem, powinniśmy mieć zdalny dostęp do naszego rachunku (więcej o smartvest), aby w dowolnym momencie móc zweryfikować jego stan albo zrobić szybki przelew internetowe. Bardzo popularne są także aplikacje mobilne, gwarantujące sposobność płatności przy pomocą telefonu komórkowego i rzecz jasna bieżącej obsługi rachunku.

Czy zaintrygowała Cię autorska strona internetowa (https://www.foliograf.pl/billboardy/)? Bardzo mi przyjemnie. Fantastycznie będzie, jeśli stracisz jeszcze sekundę, żeby napisać swą recenzję.

Kolejnym zagadnieniem jest szansa zarabiania na własnym rachunku, co nie jest opcją zagwarantowaną przez każdy bank. Choć niektóre instytucje bankowe oprocentowują konta bankowe swoich klientów, to w zasadzie są to małe kwoty, jakie ciężko jest zauważyć. Zdecydowanie bardziej korzystny jest tzw. cashback, czyli zwrot części wydatków powiązanych z zakupami przy użyciu karty debetowej. Czasem można również liczyć na atrakcyjne podarunki, więc warto jest śledzić propozycje i założyć konto w momencie, gdy będziemy mogli zdobyć w zamian aparat czy tablet.

Co zrobić, jeśli już masz konto bankowe (więcej o ofercie), lecz chciałbyś przenieść się do konkurencyjnego banku? Wystarczy wypełnić formularz w nowej placówce, w której chcemy posiadać rachunek.

Jeśli jesteś zdania, że ten tekst zawiera bardzo ciekawe informacje, to kliknij na oryginalny tekst (pitprojekt.pl/), który także Cię wciągnie bez reszty.

Ominą nas wszystkie formalności, ponieważ zajmie się nimi nasz nowy bank – wraz z poinformowaniem urzędów czy twojego szefa. Nie zapominaj, by wyznaczyć wszystkie osoby oraz instytucje, które muszą być powiadomione o tym fakcie, a nie będziesz musiał borykać się z niepotrzebnymi problemami. Polecamy też