Ciężko znaleźć właściwą pracę, jednak jeszcze trudniej odszukać solidnego pracownika. Dlaczego tak się dzieje?

W Polsce występuje kuriozalna sprawa. Każdy, kto był zmuszony znaleźć pracę, wie, że jest to karkołomne zajęcie. Z drugiej jednak strony pracodawcy coraz głośniej narzekają, jak długo trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata na określone stanowisko. W czym jest problem? Dlaczego występuje taki paradoks?

praca

Autor: Fabian Linzberger
Źródło: http://www.flickr.com
Stopa bezrobocia w naszym kraju obniża się. Przede wszystkim ze względu na umiejscowienie siedzib międzynarodowych koncernów. Kolejnym czynnikiem jest ilość osób, jakie zdecydowały się na pracę za granicami kraju. Ofert pracy jest mnóstwo, jednak odszukanie wymarzonego etatu wcale nie jest łatwe. Absolwenci kierunków technicznych coraz częściej decydują się na pracę na zachodzie kontynentu ze względu na lepsze zarobki.

Rodzimi pracodawcy nie mogą z nimi konkurować. Profesjonalistów jest zatem coraz mniej. Przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają się o pomoc do osób, świadczących usługi w tym zakresie. Agencja rekrutacyjna odpowiada za znalezienie potencjalnych kandydatów oraz sprawdzenie ich umiejętności bądź kwalifikacji. Na portalach z ofertami pracy coraz częściej możemy spotkać ogłoszenia, jakie zamieściła agencja rekrutacyjna – . Jeśli zdecydujemy się odpowiedzieć, wówczas musimy się liczyć z wieloetapowym procesem rekrutacji. Całkiem prawdopodobne, iż czeka nas szereg spotkań, testów i zadań. Taki system sprawi, że pracodawca zatrudni najlepszego kandydata.

Jeżeli bez satysfakcjonujących efektów poszukujesz tak samo nietuzinkowego serwisu, to zalecamy ten portal (http://www.tuv.com/poland/pl/certyfikacja-kot%C5%82%C3%B3w-i-zbiornik%C3%B3w-ci%C5%9Bnieniowych-%28asme%29-spawalnictwa-%28aws%29-i-przemys%C5%82u-nafotwego-%28api%29.html) – zobaczysz, on również jest bogaty w takiego typu informacje.

Sporym problemem jest również roszczeniowy stosunek absolwentów studiów wyższych. Często zdarza się, iż są to osoby bez jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego, jakie mają wygórowane oczekiwania finansowe.

Dużo osób ma również problem ze znalezieniem pracy głównie ze względu na swój wiek.

Opisywany wątek jest dla Ciebie ciekawy? To przekonaj się (https://www.eurea.pl/o-nas), że inne portale też mają podobne dane, które wciągną Cię całkowicie.

Osoby, jakie ukończyły 50 lat nie są wymarzonymi kandydatami. Zwłaszcza jeśli pochodzą z małych lub średnich miejscowości. W tym przypadku pomocne mogą być agencje pracy. Przykładowo postarajmy się wpisać w wyszukiwarkę hasło: „agencje pracy radom”, aby przekonać się, na jakie oferty możemy liczyć. Niezależnie od tego, czy wpiszemy „agencje pracy radom”, „praca bydgoszcz” lub „agencja pracy płock” będziemy mieć dostęp do przeróżnych ofert pracy. W tym rzecz jasna znajdować się będą oferty pracy tymczasowej.

Dużo firm proponuje także pracę w charakterze opiekunki osób starszych. Dlaczego? Głównie ze względu na dużą cierpliwość, empatię i doświadczenie i mądrość życiową. Pamiętajmy o tym, że taka praca jest bardzo ciężka, ale także dobrze płatna. Opiekun osoby starszej w Niemczech może liczyć na wynagrodzenie, jakie przekraczają 1000 euro miesięcznie. Nieco mniej zarabia się we Włoszech czy Hiszpanii. To doskonała alternatywa dla osób dojrzałych. Z jej pomocą zyskują płynność finansową.