Najlepsze ogumienie do samochodów

Solidne opony w aucie są tak samo istotne jak każda inna jego część. Od ich jakości jest zależne bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony continental stanowią element, który zużywa się nie wyłącznie w trakcie jazdy. Z upływem czasu, jej komponenty niszczą się, a osiągi ulegają stopniowej degradacji. Większość wytwórców poleca kierowcom testowanie opon raz w roku po pięciu latach eksploatacji, oraz ich wymianę po upływie 10 lat od daty produkcji. Przebieg starzenia opon jest zależny od warunków klimatycznych, obciążenia, stylu jazdy, a również od ciśnienia powietrza, oraz jakości konserwacji.

koło

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com
Stosownie dobrane opony continental dają zadowolenie z jazdy i wrażenie bezpieczeństwa, wygodę, solidność, płynność jazdy i przyczepność na każdej powierzchni (sprawdź opony continental). Opony wielosezonowe, popularne też pod nazwą opon całorocznych, są towarem kompromisowym między oponami zimowymi a letnimi. Opony – dodaj serwis do stron zaufanych – całoroczne są odpowiednie w polskich warunkach pogodowych. Są robione ze szczególnej mieszanki gumy, która zezwala na ich użytkowanie zarówno w warunkach letnich, jak i w minusowej temperaturze podczas zimy. Opony dayton (więcej o oponach Dayton) całoroczne mają też znamienny bieżnik, który ma zwiększoną ilość lameli, gwarantujących większą przyczepność, również dodatkowe klocki, pomagające w jeździe w miesiącach zimowych. Opony nokian całoroczne posiadają za obowiązek potwierdzać się dobrze w jakąkolwiek pogodę, lecz przy przeciętnych warunkach drogowych, w warunkach miejskich i na drogach porządnie przygotowanych (zobacz opony (nasz odsyłacz) Nokian). Trzeba jednak mieć na uwadze, iż opony wielosezonowe, nawet gdy należą do tej samej kategorii opon, co opony zimowe, nie zagwarantują kierowcy identycznych cech trakcyjnych w trakcie zimy.

opona

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Należy jednak zaakcentować, że opony samochodowe całoroczne nie sprawdzają się na drogach tak odpowiednio jak opony sezonowe. Opony zimowe, bądź letnie są zrobione z półproduktów planowo dobranych do konkretnej pory roku i dlatego przyzwoiciej sprawdzają się w specyficznych warunkach. To, czy prowadzący wybierze opony sezonowe, bądź całoroczne, jest zależne od jego preferencji. Priorytetem jest jednakże, żeby nabywane opony przynosiły bezpieczeństwo.