Jak odpowiednio dostosować felgę, opony zimowe premada

Aluminiowe felgi przede wszystkim upiększają wóz, jakkolwiek to nie wyłączna ich zaleta. Ładny wizerunek to nie wszystko, przy wyborze felg powinno się kierować rozumem, a nie tylko uniesieniami. Omyłki w doborze rozmiaru owocują pogorszeniem właściwości jezdnych, a gołym okiem trudno odróżnić felgę stworzoną z porządnego metalu, od podróbki kiepskiej jakości.

opony samochodowe

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze skomponowane obręcze aluminiowe są też więcej wytrzymałe aniżeli felgi stalowe. To fragment, od jakiego zależy bezpieczeństwo osób podróżujących wozem.

Kliknij ten link i sprawdź tu naprawa samochodów ciężarowych daf podobne informacje na ten temat – one na pewno Cię zaintrygują, więc nie czekaj zbyt długo:)

Jak wybrać felgi poradzi ekspedient w każdym sklepie z oponami zimowymi Premuda.

przeczytaj więcej

Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com

Każde felgi sprzedawane w Polsce powinny posiadać europejskie certyfikaty potwierdzające, że spełniają one wszelkie warunki pod względem bezpieczeństwa. Na stronach internetowych dostępne są konfiguratory, które przedstawią jak wybrać felgęop. Wszystkie parametry muszą być dobrane pod kątem konkretnego gatunku wozu. Bardzo istotnym parametrem jest odsadzenie obręczy, niedobrze skomponowane odsadzenie może spowodować, że koła będą ocierały o nadwozie, samochód zacznie się fatalnie kierować, bądź szybciej zużytkują się fragmenty jego zawieszenia.

Jest możliwość również wyłonić felgę wykonaną w technologii kucia. Posiadają wielką odporność, nawet 5-krotnie lepszą niż obręcze stalowe. Należałoby w nie zainwestować w przypadku drogich samochodów o wysokiej mocy, jakich koła winny znieść wielkie obciążenie. Miłośników opon zimowych Premada określonych do wozów osobowych pociąga głównie ich dynamiczne zachowanie na zaśnieżonych trasach, także krótka droga hamowania na mokrej i wysuszonej powierzchni.

Opony zimowe Premada to wyjątkowa przyczepność na śniegu i lodzie, dopuszczająca podwyższyć bezpieczeństwo w trudnych warunkach atmosferycznych – źródło. Wyjątkowy projekt bieżnika z obszernymi bruzdami w układzie litery V, poprawia odprowadzenie wody, a proste lamele w zakresie barków błyskawicznie dopasują się do wszelkich warunków pogodowych.

Całoroczne i zimowe opony Premada gwarantują pełen komfort jazdy w każdych warunkach. Opony są dostępne w wielu wymiarach do samochodów osobowych i transporterów.