NIR powoduje teraz dużo obaw

Szeroka sieć znajomości, ewentualności porozumiewania się jakie są proponowane przez środki elektroniczne, a również znacznie bardziej zagmatwana psychika człowieka dopuszcza do tego, że tworzy się znacznie więcej groźnych towarzystw, które pragną wymóc na innych, aby podporządkowały się ich spojrzeniu na świat.

NIR

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To wszystko spowoduje, że pojawia się coraz więcej zagrożeń terrorystycznych, a co za tym idzie musimy także wiedzieć, że rządy przeróżnych państw, zrobią wszystko co w ich sile, aby zagwarantować bezpieczeństwo oraz wszystkie przesłanki o planowanych atakach móc wychwycić na czas i odpowiednio im zapobiec. Czy jednakże wszystkie pomysły będą odpowiednie i czy nie ingerują nazbyt głęboko w prywatność obywateli?

NIR pozwoli na zapisywanie różnorakich danych na temat obywateli

Coraz częściej opowiada się o tym, że musi powstać Narodowy Rejestr Tożsamości, który będzie zezwalał na zbieranie różnorakich informacji o każdym z obywateli, nawet takich jak linie papilarne, czy obraz z siatkówki oka. Co więcej dojście do takiej bazy będą posiadały różne instytucje i banki, żeby miały szansę dopisywać dalsze informacje, a też wykorzystywać z tych, które już tam będą się pojawiały. Niektórzy obawiają się, że stworzenie NIR – NIR – przyprowadzi do ostatecznej inwigilacji obywateli, że nawet nie będą oni mieli pojęcia, jakie dokładnie informacje o nich są zapisane w takiej bazie, a to może doprowadzić do złego wykorzystania ich. Dlatego ciągle zjawia się tak sporo kontrowersji dookoła tego zagadnienia oraz ciągle słychać głosy oburzenia.

Laboratorium

Autor: Kitmondo Marketplace
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy myśleć o naszym bezpieczeństwie

Wiedzmy, że nikt takich baz nie tworzy z powodu własnej chęci zysku. Tu chodzi o bezpieczeństwo całego państwa i każdego obywatela z osobna, dlatego nie powinniśmy się oburzać, że powstają takie bazy. Nawet kiedy wówczas kolekcjonują one o nas różnorakiego typu informacje, to pamiętajmy, że wśród nich mogą się zjawić jakieś informacje, które zezwolą na wczesne odkrycie organizowanego zamachu. Należy się trochę poświęcić, żeby móc żyć spokojniej.