Jak najsprawniej da się w pełni legalnie pozbyć się starego samochodu czyli jak wyglądają procedury na auto złomie.

Każdy pojazd po pewnym czasie eksploatacji ma na tyle kiepski stan techniczny, że nie opłaca się go dalej naprawiać. W takiej sytuacji są dwie możliwości, albo uda się auto komuś sprzedać, lub go zezłomować.

samochód na złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób wybiera jeszcze jedno rozwiązanie, czyli pozostawia auto – www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/pneumatyczne-podajniki-techkar/opryskiwacze-pneumatyczne-techkar,2,3568 – na jakimś parkingu i kończy za niego płacić polisę, lecz będzie to chyba najgorsze rozwiązanie, gdyż zakończyć się może poważną karą finansową. Żeby można było przestać opłacać ubezpieczenie niezbędne będzie wyrejestrowanie samochodu, a z kolei to możliwe jest jedynie w takim przypadku, gdy auto zostanie oddane na auto złom Tarnów i dostanie się tam odpowiednie zaświadczenie. Regulacje tego typu pojawiły się jakiś czas temu między innymi dlatego, aby zapobiec pojawiającym się patologiom, dochodziło bowiem do licznych nadużyć zarówno ze strony właścicieli, jak również firm które się zajmują złomowaniem samochodów. Dzisiaj przepisy są bardzo przejrzyste, i każdy, kto będzie chciał się pozbyć w sposób legalny starego auta musiał jednak będzie auto złom Toruń.

Sam proces złomowania pojazdu nie będzie zajmować dużo czasu ani formalności. Oczywiście konieczne będzie pokazanie dokumentów samochodu, tu niezbędny będzie dowód rejestracyjny, karta pojazdu oraz jakiś dokument tożsamości właściciela. Jeśli pojazd nie jest jeżdżący, to również nie powinno być żadnego problemu, firma zajmująca się usługami złomowania wysyła lawetę, na jaką pojazd będzie ładowany i następnie odwożony na auto złom Gdańsk.

samochody na złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Za zezłomowany samochód (sprawdź także kompresor do kół) były właściciel przeważnie otrzymuje kilkaset złotych, ale tu trzeba uważać na jedną bardzo ważną rzecz. Regulacje prawne mówią bowiem bardzo wyraźnie, że jeśli waga złomowanego pojazdu będzie mniejsza, niż wynika to z dokumentów, to firma złomująca może domagać się odpowiedniej dopłaty za brakujące kilogramy, więc niekiedy się okazuje, że trzeba jeszcze do tego dopłacić. Po załatwieniu wszystkich formalności w auto złomie właściciel auta otrzymuje stosowne dokumenty, z jakimi następnie powinien się udać do urzędu miasta i tam załatwić sprawę wyrejestrowania.