Kupiłem własny samochód – i co dalej? Słownik przydatnych pojęć

Osoby posiadające auto mówią, że jest to zabawka, do której się dopłaca, ponieważ niemal co chwilę trzeba coś z nim robić. Nawet jeżeli jest to samochód prosto z salonu, to regularne serwisowanie, zmiany opon, wizyty w myjni to także kolejne obowiązki

.

W przypadku problemu z oponami (pękanie, uszkodzenie mechaniczne, przedziurawienie, wymiana) trzeba odwiedzić serwis samochodowy albo wulkanizatora. Wulkanizacja wykonywana przez wulkanizatora w serwisie jest procesem, w którym zrywa się powłoki zużytego bieżnika z opony i nanosi się w procesie wulkanizacji warstwę nowej gumy. Bieżniki do wulkanizacji mają z zewnątrz powłokę dobrze usieciowanej gumy, a od wewnątrz kauczukową powłokę z właściwym środkiem, który zaczyna działać w wysokiej temperaturze. Serwis samochodowy z wulkanizacją dokona też doważania kół, jak również zajmie się pozostałymi ważnymi naprawami – tu.

Na pewno masz ochotę przeczytać komentarz z witryny (https://www.poltrading.com.pl/czesci-do-wozkow-hyster.htm)? Jeśli tak, to rewelacyjnie. Możliwe, że i Ty poczujesz chęć, by podzielić się z nami swoją ocenę.

wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com

Ruchy kierownicy, jakie możemy wyczuć podczas prowadzenia auta, często świadczą właśnie o niewyważeniu kół. Jednakże w określonych przypadkach wyważanie nic nie zmienia i wtedy jedynym ratunkiem może być geometria samochodowa – doważenie kół na pojeździe bez zdejmowania ich z osi.

Jeżeli zaintrygowały Cię treści tego artykułu, to do zweryfikowania (https://blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-lekkie/1-osiowe) jest także nowa witryna, gdzie znajdziesz masę szczegółów na ten temat.

W jadącym aucie oprócz kół wirują jeszcze inne podzespoły i one również mogą być niewyważone. Razem z rosnącą prędkością powiększa się również niewyważenie, co powoduje zmniejszenie komfortu i bezpieczeństwo jazdy i może prowadzić do katastrofy, bo spada przyczepność kół, zwłaszcza gdy amortyzatory są już zużyte. Geometria samochodowa mocno działa na komfort prowadzenia i bezpieczeństwo jazdy, ale także na ustabilizowanie pojazdu i równomierne zużycie opon i spadające zużycie benzyny.

Jak widać, jest sporo powodów, dla których dobrze jest przynajmniej raz na rok zamówić pełną kontrolę opon i zawieszenia. Poszukajmy dobrego i zaufanego warsztatu, gdzie auto zostanie dokładnie sprawdzone a ewentualne problemy rozwiązane – dowiedz się więcej. Badanie i regulację geometrii kół dobrze jest powierzyć fachowcowi, dla którego naprawa nie jest problemem. Serwis również przechowa nam opony zimowe bądź letnie, zależnie od tego, na których aktualnie jeździmy.