Tuning samochodu- popraw komfort jeżdżenia oraz moc silnika

Każdy kto ma własny pojazd pragnie, żeby charakteryzował się on wysoką sterownością, niekłopotliwą jak również niewysokimi kosztami związanymi z zakupem paliwa. Wybierając auto nie zawsze możemy pozwolić sobie na auta o tak dobrych parametrach. Można jednak zainteresować się tuningiem pojazdu, który pomoże nam poprawić możliwości naszego samochodu.

tuning

Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tuningu samochodów. Jeden z nich to tuning aut – (wycinanie dpf) mechaniczny, który polega na zmodyfikowaniu wnętrza samochodu, tak by jazda była przyjemniejsza i tańsza. Modyfikuje się układ napędu auta, paliwowy a także podwozie. Dzięki tego typu modyfikacjom możemy powiększyć moc silnika lub maksymalną prędkość. Do takiego rodzaju tuningu należy również wymiana tłoków, skrzyni biegów czy też obniżenie zawieszenia pozwalające na lepsze trzymanie się drogi przez auto. Istnieje także tuning elektroniczny, który zmienia oprogramowanie pojazdu, na przykład coraz chętniej stosowany chiptuning, powodujący zwiększenie mocy silnika.

Oprogramowania często tworzone są w taki sposób, żeby pojazd sprawdził się w miejskich warunkach, w niezbyt wysokich prędkościach, nie zawsze spalając jak najmniej paliwa. Producenci zaniżają moc silnika, żeby zapobiec awariom w samochodach nieprawidłowo użytkowanych, których właściciele niekoniecznie terminowo zmieniają olej oraz zużyte części. Jednak jeżeli troszczymy się o swój pojazd, taka forma tuningowania na pewno będzie dobrym wyborem.

Sprawdź też:

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie interesują nas modyfikacje mechaniczne, na przykład wymiana elementów lub też elektroniczny chiptuning tuning wrocław możemy tuningować pojazd wizualnie. Tuning optyczny polega na zmianie wyglądu zewnętrznego auta, aby podwyższyć komfort jazdy. Można przykładowo zmienić światła bądź zamontować felgi. Upiększanie pojazdu jest wykonywane na wiele sposobów. Będzie to także zmienianie liczników, montowanie lepszego sprzętu audio w pojeździe lub też montowanie spojlerów oraz zmienianie lakieru.

Zobacz również:

Każdy zabieg modyfikujący nasz samochód powiązany jest niestety z kosztami. Dobrze jest jednak zainwestować czasem pieniądze, aby choć trochę podnieść komfort jazdy autem, szczególnie jeśli zamierzamy poruszać się nim nie tylko w miejskich warunkach i ze średnią prędkością.