Dobór odpowiednich opon to niezwykle istotna sprawa. Od tego zależy bardzo wiele, między innymi nasze bezpieczeństwo

Jak przychodzą bardzo zimne dnie i noce, a co za tym idzie podróżowanie samochodem, posiadającym zwykłe opony może okazać się nie za bardzo bezpieczne i rozważne. Stąd więc należy zastanowić się nad rozpoczęciem szukania opon zimowych. Jeśli nie kupowaliśmy jeszcze tego typu opon to powinniśmy dowiedzieć się w jaki sposób najlepiej wybrać właściwe opony na zimę do auta.

opona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Na początekpowinniśmy powiedzieć sobie na pytanie ile jeździmy, czy zazwyczaj korzystamy z naszego samochodu. Jak jesteśmy „niedzielnymi kierowcami”, którzy nie przejeżdżają w przeciągu roku wielu kilometrów to nie musimy decydować się na najdroższe opony (hiperłącze). W tego rodzaju sytuacji jesteśmy w stanie zdecydować się na nabycie opon samochodowych nie tak kosztownych. Tego typu opony zimowe bez wątpienia będą nam odpowiadały, będą dla nas najlepsze.

Będąc w serwisie z oponami warto dobierać je jak najbardziej dokładnie, w taki sposób by pasowały do naszego auta. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na oznaczanie opon, czyli indeks opony. Indeks opony w przypadku opon na zimę to najistotniejsza sprawa, bo powinniśmy sprawdzić techniczne parametry naszych opon, które to znajdują się w dokumentacji technicznej. Wszystko tam powinno być zanotowane, to jakiego typu ogumienie należy dobierać do pojazdu. Jeśli tego typu informacji nie będzie to decydujemy się na zakup opon zimowych o takim samym rozmiarze jak nasze letnie opony.

Wiele ludzi, podczas wybierania opony zimowe zastanawia się na rodzaj bieżnika. Jednak rzeczywiście przy kupnie opon na zimę nie musi to posiadać większego znaczenia. Czy wybierzemy opony kierunkowe czy inne nie będzie to miało dużego znaczenia w takich wypadkach, jak na przykład droga hamowania. Bardziej powinniśmy zmusić się do skontrolowania wieku oponyktórą kupujemy.

pojedyńcz opona

Autor: Adam Gaeth
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia ta dotyczy wszystkich tych, którzy to udają się do serwisu wulkanizacyjnego, oferującego używane opony zimowe. W tego typu okoliczności opona (jak naprawić przebita oponę) powinna być maksymalnie 3-letnia. Opony zimowe o starszej dacie produkcji mogą być bardzo zniszczone, co od razu sprowadza na nas niebezpieczeństwo podczas jazdy w czasie zimy w takich zużytych oponach. Na pewno zawsze warto wybierać solidne opony, jak michelin opony .