Jak prawidłowo napisać CV i co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, by dobrze wypaść?

Mnóstwo osób ma problemy z napisaniem CV, a jak wiadomo dokument ten zdoła wpłynąć na to czy uda nam się zdobyć pracę, o którą się staramy czy też nie. Wobec tego pisząc CV trzeba bardzo się do tego przyłożyć, oraz także dowiedzieć jak napisać CV i jakie ważne informacje w nim zawrzeć.

ludzie rozmawiąją na przyjęciu

Autor: foam
Źródło: http://www.flickr.com
W CV na pewno musi się znaleźć miejsce na nasze dane osobowe, wykształcenie bądź dotychczasowe zatrudnienie, niezbędne jest także umieszczenie wiadomości o swoich zdolnościach albo posiadanych uprawnieniach, takich jak chociażby profesjonalna znajomość komputera, prawo jazdy albo umiejętność obsługi kasy fiskalnej. Możemy również dodać wiadomości o ukończonych szkoleniach, przykładowo szkoleniu projektowania stron internetowych. Takie wiadomości są niesłychanie znaczące dla pracodawcy. W CV możemy także ulokować kilka słów na temat swoich zainteresowań, niemniej pamiętajmy, iż nie jest to ani wypracowanie ani historia naszego życia, tak więc CV powinno być przejrzyste, obejmować fundamentalne najistotniejsze informacje i także cechować się nienagannym wyglądem. Form tworzenia CV jest obecnie niezmiernie dużo i w zależności od tego w jakiej branży się staramy się o pracę, swoje CV możemy do niej konkretnie dobrać. Przykładowo w wypadku starania się o pracę w agencji reklamowej, gdzie ceniona jest pomysłowość oraz kreatywność, nasze CV zdoła odbiegać trochę od standardowego, przyjętego wzoru. W tym wypadku pożądane byłoby wykazać się nieszablonowym oraz pomysłowym podejściem do CV – doczytaj .

Mężczyzna

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
A co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej żeby prawidłowo wypaść? Dużo rozmów kwalifikacyjnych wygląda podobnie, wskutek tego na niektóre pytania możemy przedtem przygotować wyborne odpowiedzi.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link gps do ciężarówki i ciesz się opublikowanymi tam kolejnymi tekstami. Z pewnością rozszerzą one Twą wiedzę na ten temat.

Należałoby mówić składnie, naturalnie poprawną polszczyzną i przede wszystkim spokojnie, dlatego na rozmowie kwalifikacyjnej znaczące jest opanowanie. Przesadna wesołość zdoła nas postawić w złym świetle. Niemniej najważniejszą rzeczą jeżeli chodzi o rozmowę rekrutacyjną jest to, by zawsze mówić prawdę. Pamiętaj, iż prędzej czy później Twoje kłamstwa (przykładowo dotyczące profesjonalnej znajomości języka włoskiego) wyjdą na jaw – porównaj z informacjami na tej witrynie.