Znaki towarowe – specjalny znak w dziedzinie przedsiębiorczości.

W rzeczywistości, znaki towarowe pokazują się na rynku każdego dnia, a wnikliwiej, wtedy kiedy powstaje nowe przedsiębiorstwo. Stają się jego kosztownym szczegółem majątkowym, a także istotnym szczegółem do reklamy wytworzonych produktów lub świadczonych usług. Rejestrując znaki towarowe mamy gwarancję, że nikt inny nie będzie pobierał z nich korzyści majątkowych, ani naruszał takich symbolów.

Microsoft store

Autor: Wagner Tamanaha
Źródło: http://www.flickr.com
Za rejestrację konkretnego znaku odpowiadają np. rzecznicy patentowi Kraków. Ze względu na to, iż jest to duże miasto, a zakłady pracy powstają jedna za drugą, zgłoszeń jest sporo. Zgłoszenie można przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście. Wpisując w wyszukiwarkę Internetową frazes rzecznik (polecamy więcej w tym serwisie) towarowy rejestracja, z łatwością odnajdziemy stronę Urzędu Patentowego RP, gdzie dokonuje się zgłoszeń. Rzecznicy patentowi Kraków przyjmą zgłoszenie za dokonane, jeśli obejmuje co najmniej: dane zgłaszającego, scharakteryzowanie znaku towarowego, indeks towarów, dla których symbol będzie przeznaczony. Kiedy po odszukaniu hasła prawnik (polecamy dodaj serwis do stron zaufanych) towarowy rejestracja, wejdziemy na trafną stronę, poradnik krok po kroku doprowadzi nas do celu. Symbolem towarowym może być: kształt, termin, kompozycja kolorystyczna, nuta, sygnał dźwiękowy, forma przestrzenna, ale tylko wtedy, gdy w swej esencyj nie mają symboli Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw, a także ich nazwy i skrótów. Symboli będące rozpatrywane jako religijne, patriotyczne, kulturowe, podobnie jak imion i nazwisk. Kluczowym celem prawa własności przemysłowej w sprawie znaków towarowych jest zabezpieczenie przed nieporozumieniami i oszustwami w kwestii pochodzenia oraz jakości towarów. Znaki towarowe są chronione, kiedy prawo umożliwia właścicielowi zatrzymywać konkurencję przed popełnianiem nieautoryzowanego użycia znaku handlowego, przez używanie obłędnie podobnych znaków i etykiet.

odnośnik

Autor: Andrew Feinberg
Źródło: http://www.flickr.com
Czas trwania prawa ochronnego na znak towarowy wynosi 10 lat od czasu zgłoszenia znaku towarowego w Urzędzie Patentowym. Prawo może zostać na wniosek przedłużone dla wszystkich czy też części towarów, na najbliższe okresy dziesięcioletnie. Jest to niesłychanie ważny element promocyjny każdej marki czy przedsiębiorstwa. Ważne jest w związku z tym, aby ubezpieczyć go przed niepożądanym działaniem osób trzecich. Polecamy artykuł: .