Ciągła kontrola i staranie się o międzynarodowe zaświadczenia to zabiegi, które pomogą pozyskać oraz utrzymać zaufanie klientów

Bezpieczeństwo pracowników staje się obecnie dla pracodawców sprawą prawie wagi państwowej. I to nie tylko ze czynników czysto formalnych. Jeśli dobry podwładny będzie miał w pracy zagrażający życiu wypadek, to może doznać uszczerbku nawet poziom produkcji w manufakturze, a także jej dobre imię. Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, to nie tylko wystrzeganie się sytuacji stwarzających zagrożenie życiu i zdrowiu. Aby mieć pewność, że fabryka spełnia normy bezpieczeństwa, należy uzyskać odpowiedź twierdzącą na pytanie: czy posiadane w zakładzie urządzenia posiadają odpowiednie certyfikaty?

egzamin na otrzymanie certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli ta odpowiedź będzie pozytywna, to nie ma pobudek do zamartwiania się, ale w przeciwnym przypadku warto dokładniej zapoznać się z zagadnieniem: certyfikacja – strona polecana w temacie – maszyn. Z kolei wytwórcy rożnego gatunku urządzeń, aby zwielokrotnić sprzedaż, muszą troszczyć się o jakość swoich artykułów. Użyte surowce, nowoczesna taśma produkcyjna albo wykwalifikowana załoga to zaledwie połowa sukcesu. Dopiero przeprowadzona certyfikacja (sprawdź to) maszyn pomoże stuprocentowo usatysfakcjonować klientów. Może nie wszyscy z nich nawet zdają sobie sprawę, że takie zaświadczenia w ogóle istnieją. Warto zatem zainwestować także w dokładne i specjalistyczne przygotowanie swojej oferty.

certyfikacja maszyn:

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Aby konkretne przedsiębiorstwo, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, było w stanie funkcjonować na europejskim poziomie, musi spełniać określone normy. Certyfikaty iso stają się jednymi z nich. Można na przykład poprawić i chronić obieg informacji w firmie, a w tym przypadku certyfikacja iso 27001 będzie strzałem w dziesiątkę. Z pozoru może się zdawać, że informacja nie jest tak ważna jak technologia czy dobrze przygotowany i obowiązkowy podwładny. Jednakże rzeczywistość pokazuje coś diametralnie odmiennego – poufne informacje firmy bywają niezwykle cenne i nie mogą trafić w niepowołane ręce. Oprócz unowocześnienia wewnętrznych regulaminów (np. instrukcji kancelaryjnej) należy więc przemyśleć temat, a jest nim, powtórzmy, certyfikacja iso 27001, o której więcej na stronie .

Kolejnym etapem w rozwoju bywa kontrola jakości wyrobów. I w tym przypadku zdefiniowana została norma, której respektowanie podniesie zaufanie tak nabywców, jak i członków ekip pracowniczych. Certyfikacja iso 9001 (poznaj więcej informacji), bo o niej w tym momencie mowa, pozwala kontrolować proces produkcji tak, aby towary były przyjazne osobom fizycznym i pracownikom firm, np. remontowych. Ogromny napis certyfikacja iso 9001 wyeksponowany na stoisku firmowym w trakcie targów budowlanych na pewno przyciągnie uwagę wszystkich zwiedzających i będzie dobrą formą promocji.