Czy meble ogrodowe będą pasować na taras? Jak urządzić te dwie przestrzenie, jakiego typu proporcje zachować?

Meble do ogrodu są ważną częścią naszego ogrodu, jak i tarasu. Ten drugi jednak nie jest tym samym, co ogród, a dużo osób na to nie patrzy. Czy meble, które kupujemy do ogrodu pasują również na taras?

Na rynku mamy spory wybór ciekawych modeli, szeroki asortyment towarów w różnorodnych cenach sprawia, że każdy klient może sobie pozwolić na takie umeblowanie. Są więc meble z plastiku, tańsze, popularne, ale dość szybko się niszczące, meble drewniane, także często kupowane, trwałe, szlachetniejsze, meble wiklinowe coraz chętniej kupowane. Są także inne modele jak meble rattanowe czy meble metalowe. To czy konkretny rodzaj wpasuje się do danego ogrodu zależy od wielu czynników. W jaki sposób wybrać meble na taras? Przy wyborze sprzętów na taras najważniejsze to uwzględnić architekturę całego budynku, gdyż meble z pewnością powinny przy nim dobrze wyglądać.

Huśtawka ogrodowa srebrna

Autor: Praktikera
Źródło: Praktikera

Liczy się także wielkość tarasu. Na mały warto wybrać nieduże składane krzesła i mały stolik, jeżeli mamy do zagospodarowania większą ilość miejsca to wokół stołu o dużych rozmiarach możemy ustawić większe krzesła z dużymi oparciami.

Czy potrzebujesz kolejnych i interesujących postów na opracowany tu temat? Nadciągamy z pomocą – kliknij, zobacz, sprawdź tu świeże wątki.

Na sporym tarasie można także zdecydować się na leżaki, np. takie jak z Na pewno meble ogrodowe muszą pasować do stylu ogrodu. Jeśli nasz ogród wpisuje się w styl naturalistyczny to nie porywajmy się na meble z plastiku. Podobnie, jak lubimy nowoczesny styl zapomnijmy o meblach żeliwnych. Do ogrodu w stylu minimalistycznym perfekcyjnie pasują sprzęty z aluminium, gdyż są lekkie oraz nowoczesne. Analogicznie jak w przypadku tarasu ważna jest wielkość ogrodu. Do mniejszego nie powinno się wstawiać przysadzistych foteli albo dużych rozmiarów stołu. Musimy zastanowić się nad proporcjami, to one są najważniejsze.

Meble ogrodowe dobrze jest stawiać na utwardzonym podłożu, bo na darni będą się “wbijać” w ziemię. Jeżeli mamy duży ogród mogliybysmy urządzić go bardziej interesujący sposób. Tak naprawdę poza miejscami do siedzenia powinniśmy pomyśleć o huśtawkach. Huśtawki ogrodowe świetnie wyglądają a przy tym przyjemnie się w nich spędza czas.

Skoro masz ochotę w większym stopniu przestudiować ukazany tu temat, to kliknij tutaj. Bez obawy, to wiarygodny link (https://www.ehrle.pl/pl/) – są tam ciekawe publikacje.

Jeżeli posiadamy pociechy warto pomyśleć o takich huśtawkach dla najmłodszych.