Czy luxusowe hotele to cenione lokalizacje pracy?

Turystyka i hotelarstwo to wiąż nieustannie rosnący rynek. Na rozwój turystyki w Europie składa się wiele czynników. Przede wszystkim bogacenie się społeczeństwa i coraz bardziej ruchomy styl życia. Każdy, kto dysponuje odłożoną gotówką z ochotą wyjdą je na podróże, najchętniej za granicę. Faktem jest, że kryzys wyraźnie dotknął tę branżę, jednak od kilku miesięcy widać wyraźnie poprawę sytuacji.

Aby zrobić szybką karierę w hotelarstwie należy się ciągle zdobywać nowe kompetencje (polecamy szkolenie: rozwój kompetencji pracowników) oraz być na bieżąco z obecnymi trendami w branży. Po pierwsze jeśli planujemy pracować w hotelu, powinniśmy uczyć się języków obcych. Obowiązkowy język do opanowania to oczywiście angielski, jednakże tak samo pożądany jest niemiecki. Oprócz tego ważne są umiejętności menadżerskie. Jednakże także tutaj powinno się przejść przez wszystkie szczeble kariery i dogłębnie poznać, jak działa hotel.

Niestety nawet najlepsze studia hotelarstwo nie zastąpią praktyki, stąd też powinno się zapoznać z szczegółową ofertą szkół jak , zanim zdecydujemy, do której mamy zamiar uczęszczać. W tym wypadku bardzo wiele zależy od wiedzy nauczycieli, którzy muszą do przekazywania

Małżeństwo siedzące na sofie

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

głównie wiedzy praktycznej. Niestety wielokrotnie zdarza się, że poziom edukacji w szkołach hotelarskich jest niski. Wówczas studenci, którzy odbywają praktyki muszą zderzyć się z rzeczywistością i prędko odkrywają, że brakuje im elementarnej wiedzy o tym, jak wypełnić formularz na recepcji bądź też jak rozliczyć imprezę firmową. Często nauczyciele nie potrafią obsługiwać aktualnych programów, jak również nie znają obowiązujących procedur, których wymaga nowoczesne hotelarstwo. Dzisiejszy wizerunek szkół hotelarskich nie jest pochlebny, dlatego nim wybierzemy się na jedną z nich, trzeba wcześniej zebrać możliwie jak najwięcej opinii o danej szkole. Jeśli chcemy wybrać studia turystyczne, także należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Modny kierunek turystyka i rekreacja powinien rzetelnie przygotowywać swoich studentów do pracy w dużych hotelach, jak również w usługach turystycznych, przykładowo ośrodkach SPA, większych centrach biznesowych czy biurach podróży. Podczas praktyk studenci zdobywają ważne doświadczenie w ośrodkach w kraju i za granicą.

Miej świadomość, że żeby uzyskać interesujące informacje na przedstawiany temat, musisz znaleźć dobre źródło – więc obejrzyj serwis, w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Poza tym poznają mechanizmy funkcjonowania dobrze prosperujących przedsiębiorstw turystycznych, kształcą się w zakresie krajoznawstwa, a także marketingu.