Współpraca firmy z doradcą podatkowym

Dla sporej części osób planujących założenie działalności gospodarczej opanowanie księgowości może być sporym problemem. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami….

obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Zaniepokojony masą obowiązków zaczyna rozważać czy nie zgłosić się o pomoc do zewnętrznej firmy, w której wykwalifikowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi go przez meandry przepisów.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej informacji na tego typu temat, to sprawdź ten link – jest tutaj bardzo świeża treść (https://www.account-pl.eu/kontakt) odnośnie opisywanej problematyki.

Powierzenie spraw finansowo-księgowych do biura rachunkowego, uwalnia zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. Sytuacja ta ma duże znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel wypełnia większość obowiązków kierowniczych, cierpiąc na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania obowiązków. Współpraca z wykwalifikowanymi osobami pozwala spokojnie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.

Ale czy zatrudnienie dobrego księgowego, posyłanie go na szkolenia, prenumerowanie specjalistycznej prasy wystarczy by być spokojnym o interesy firmy? Nie zawsze. W dzisiejszych czasach, warto skorzystać z usług olsztyńskiego doradztwa podatkowego. Zastanówmy się: gdy posiadamy idealnego lekarza rodzinnego, albo kiedy boli nas ząb, czy udajemy się do niego, czy może jednak do stomatologa? Wybór jest prosty. Tak samo oczywisty powinien być fakt, iż księgowy, który zajmuje się w firmie księgami rachunkowymi i sprawozdawczością, dostarczaniem raportów i informacji dla zarządu, opiniowaniem zawieranych umów, lokowaniem wolnych środków pieniężnych czy nadzorem nad płynnością, zwykle nie może jednocześnie dobrze pełnić funkcję doradcy podatkowego. Z tego względu, przy wyborze biura rachunkowego warto zwrócić uwagę na różnice pomiędzy biurem prowadzonym przez doradcę podatkowego, a biurem prowadzonym przez księgowego.

KIDP logo

Autor: KIDP
Źródło: www.wandasudol.pl
Doradca podatkowy w Olsztynie, jako podmiot wykonujący zawód zaufania publicznego, ma obowiązek przestrzegania określonych norm postępowania. Jedną z najistotniejszych są działania na rzecz i dla dobra klienta oraz ochrona jego interesów. A przecież tego oczekujemy.