Chip tuning – metoda na zwiększenie potęgi silnika auta

Współczesna motoryzacja zaznacza się ogromną postępowością. Niektórzy jej miłośnicy szukają i oczekują czegoś więcej od potencjału, które ich pojazdy posiadają. Chcąc, by ich samochód wyróżniał się wśród reszty swoją unikatowością. Tym wyjątkiem, który ma odróżniać samochód jest siła silnika.

silnik

Autor: James Case
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednim i doskonałym wyjściem został chip tuning, który potęguje siłę silnika auta. Owe spotęgowanie z pewnością przyniesie masę satysfakcji z prowadzenie i umożliwi odkryć akumulatory varta warszawa na nowo. Skutkuje to większym przyśpieszeniem auta niezbędnym przy wyprzedzaniu.

Więcej na ten temat: ProRacing

Trzeba jednak szerzej wniknąć w hasło chip tuning, aby zrozumieć czego dogłębnie obejmuje. Terminem tym określa się przekształcenie oprogramowania znajdującego się w centralce sterującej, które monitoruje silnik – oleje silnikowe warszawa – autopietrzak.pl -. Sterownik jest zaprogramowany tak,by wytrzymałość silnika była jak największa. W komputerach tych modyfikowana jest skład zewnętrznej pamięci oprogramowania umieszczonej w układzie scalonym. W ulepszeniu pojazdu brane są pod uwagę parametry pracy silnika – doczytaj.

silnik

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Modyfikacje te możliwe są do przeprowadzenia w większości aut z silnikami diesla i benzynowymi. Komputer ma wiedzę o tym jak sterować paliwem i zapłonem w jakichkolwiek warunkach. Kolejną zaletą zabiegu o nazwie chip tuning jest to, że nie wzrasta zużycia paliwa oraz nie ma wpływu na wytrzymałość silnika.

Chip tuning korzysta z zasobów koni mechanicznych, które twórca sobie zaplanował. Poprzez to godzimy się na to, że pojazd ma zdecydowanie mniejszą akceptację na pomyłki kierującego. Bezpieczne przyśpieszenia dla silników wolnossących to około 5% oryginalnej siły, dla silników doładowanych 20%, a nawet 50% nominalnej mocy.

Taki zabieg daje wielu użytkownikom samochodów mnóstwo frajdy, a jedną z jego atutów jest też poczucie bezpiecznego i szybszego wyprzedzania, które przydaje się na drogach. Reasumując chip tuning to prosty zabieg, który jest skuteczny na tyle, że potrafi diametralnie przekształcić rozwijanie mocy auta oraz zagwarantować dużo większa siłę silnika i zminimalizować wyniki spalania.