Jak najlepiej da się pozbyć rozbitego albo starego pojazdu, na czym polega złomowanie aut.

Każdy samochód w pewnym momencie będzie musiał zakończyć swoje życie. Nie ma znaczenia, czy to będzie w wyniku zestarzenia się, czy ktoś zdecyduje się więcej do niego nie dokładać, czy też zostanie on zniszczony w wypadku. W każdym przypadku takie auto trzeba wycofać z ruchu, lecz nie da się tego zrobić tak, jak się chce, ponieważ istnieją w tym zakresie pewne regulacje.

Auto na złomowisku

Autor: haru__q
Źródło: http://www.flickr.com
Jeszcze do niedawna ludzie po prostu rozkładali taki pojazd na fragmenty, co można było to sprzedali, a reszta wyrzucana była gdzieś na śmietniku albo jakiejś łące. Obecnie jedynym możliwym sposobem będzie złomowanie pojazdów (oferta), po prostu zepsute auto trzeba oddać do jednego z punktów zajmujących się takimi usługami. Regulacje takie mają na celu przede wszystkim ochronę środowiska. Samochody zawierają dużo różnych elementów i płynów, których demontaż w domu może poważnie zanieczyścić środowisko. Profesjonalne stacje złomowania posiadają do tego odpowiednie urządzenia i wyszkoloną załogę, przez co demontaż prowadzony będzie całkowicie bezpiecznie.

Złom na lawecie

Autor: spatz_2011
Źródło: http://www.flickr.com

Przekazanie pojazdu na auto złom (więcej informacji) wiąże się dla właściciela z dopilnowaniem kilku spraw formalnych. Na szczęście prawie zawsze złomowanie pojazdów (więcej informacji) sprowadzi się do zadzwonienia do firmy która się zajmuje takimi sprawami i przekazania dokumentów samochodu. Po auto zostanie wysłana laweta, zostanie on po prostu na nią załadowany i zawieziony na miejsce składowania. Z pewnością do tej operacji będzie potrzebny dowód rejestracyjny oraz umowa zakupu. Jeśli samochód zarejestrowany został jako firmowy, do dodatkowo będzie trzeba dostarczyć wszystkie rejestracyjne dokumenty firmy. Po odebraniu samochodu przez firmę zajmującą się złomowaniem były właściciel otrzyma dokumenty potwierdzające wycofanie pojazdu z użytku, i na tej podstawie będzie mógł wyrejestrować auto – https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/pneumatyczne-podajniki-techkar/opryskiwacze-pneumatyczne-techkar,2,3568 – i zakończyć opłacanie ubezpieczenia OC. Należy być świadomym faktu, że zanim nie zrobi się tego wszystkiego, to bez względu na stan techniczny pojazd traktowany będzie jak zupełnie sprawny.