Ogrom zastosowania oraz różnorodność wyjątkowych funkcji drzewa jest dla człowieka bezcenne.

Ogrom wykorzystania oraz rozmaitość wyjątkowych funkcji drzewa jest dla jest dla rodzaju ludzkiego nieocenione. Od zaranie dziejów drewno odgrywa w życiu człowieka wielką rolę.

Stosowano je nie tylko jako materiał potrzebny do przygotowywania posiłków i ogrzewania mieszkań, jako produkt konstrukcyjny ale także jako główny materiał (zobacz producent wełny parzonej) w przemyśle meblowym, do produkcji papieru itp. Zastosowanie drzewa jest tak popularne, że nie łatwo jest wyliczyć jakąś branżę rynku gospodarczego, w której nie miałoby ono zastosowania jako materiał, produkt gotowy czy materiał (zobacz materiał futerko) pomocniczy. Więcej na

Istotne są też jego zalety ekologiczne, historyczne i różnorodność wynikająca z niepowtarzalnych właściwości. Drzewa spełniają również funkcje zabezpieczenia przed hałasem, wiatrem, promieniami słońca oraz mają ozdobne i rekreacyjne znaczenie.

opakowanie biurowe

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

Pożytki płynące dla rodzaju ludzkiego współżycia z drzewami można by wyliczać bez końca. Również w codziennym życiu człowieka trudno przecenić właściwości drewna. Rzeczywiste różnice i odmienność barw, rodzajów i usłojenia, sprawiają, że drzewo fantastycznie odnajduje się w różnorodnych projektach. Drewno wpasowuje się świetnie gdy występuje jako wyposażenie. Dekoracje zrobione z drewna to fantastyczna rzecz na podarunek. Więcej na

Mogą to być szkatułki drewniane, ozdoby do stawiania lub artykuły do używania w kuchni jak drewniane, pojemnik na chleb, urządzenia kuchenne czy podstawki pod gorące naczynia. Dla maluchów z kolei mogą to być różne zabawki z drewna. Do najpopularniejszych należą klocki drewniane. Interesującym gadżetem jest również huśtawka drewniana, wieszana w futrynie drzwi. Wielką siłę ma również ponadczasowy konik z drewna na biegunach. Drzewo to zarazem fantastyczny surowiec na opakowania drewniane. Występujące na rynku to różnego rodzaju skrzynki, klateczki i koszyczki, a także palety drewniane. Duża część opakowań drewnianych to opakowania wielokrotnego użytku. Wszystkie opakowania drewniane są stosowane do powtórnego przetworzenia. Surowiec z drzewa odzyskany może być też wykorzystany do ogrzewania z odzyskiem energii.