Konto w banku – a czy to się opłaca?

Cóż, gromadzenie pieniędzy w domowych pieleszach to cały czas specjalność starszego pokolenia. Wykazującego niechęć na wizyty w banku i posługiwanie się bankomatem – będąc przekonanym, że sobie nie poradzą z jego obsługą.

polski banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Spośród osób „nieubankowionych”, czyli niekorzystających z ofert banków, najliczniejszą grupą są właśnie seniorzy.

Wejdź w link i przeloguj się na witrynę autora (wojtaszak.komornik.pl/). Tam odnajdziesz dużo skrupulatnych treści na przedstawiony tutaj zajmujący temat.

Nadal spora ich część woli dostawać emeryturę bezpośrednio od listonosza niż na konto, chociaż korzystanie z usług banku mogłoby być tańsze i bezpieczniejsze. Tym bardziej, że wiek nie tworzy bariery przy korzystaniu z konta bankowego. Konto dla seniora to propozycja dedykowana właśnie osobom zaawansowanym wiekowo, zaś banki powołując ją, wsłuchują się w oczekiwania tej grupy osób.

Młodsze pokolenia z kolei nie wyobraża sobie życia bez kart płatniczych, kredytowych, i wykonywania transakcji finansowych przez Internet. Przekonali się, że bankowość elektroniczna znacznie usprawnia życie, dbając jednocześnie o cenny czas.

Korzyści i zalet, jakie daje nam korzystanie z kart nie trzeba wymieniać. Co najważniejsze, gwarantują bezpieczeństwo pieniędzy, które bez obaw spoczywają sobie na koncie bankowym nie tracąc na wartości, gdyż z reguły jest to konto procentowe, co oznacza jedno: nasze pieniądze „pracują” na siebie. Posiadając środki na koncie, które obsługujemy w sieci możemy bardziej efektywnie kontrolować poziom naszych wydatków, pozwolić sobie na szybki przelew oraz w większości regulowanie rachunków bez pobierania prowizji. Stanie w kilometrowych kolejkach do okienek pocztowych staje się powoli przeszłością, jednak cieszy się nieustającą popularnością wśród starszych pokoleń.

Na pytanie „które konto wybrać?” nie ma klarownej odpowiedzi. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Najbardziej istotne jest oprocentowanie konta. Poza tym należy pomyśleć racjonalnie i zapytać o liczbę bankomatów w miejscu naszego zamieszkania oraz odległość do najbliższej placówki banku. Posiadanie konta w banku oraz karty płatniczej już dawno przestało być wygodą, a stało się koniecznością.