Jakie posłanie kupić do malutkiej sypialni?

Wiele małżeństw mieszka w niewielkich mieszkaniach. Gdy małżonkowie są sami, to dają radę zagospodarować małą przestrzeń. Ale gdy pojawi się dziecko, to wtedy strasznie trudno jest się zmieścić. Mieszkanie wydaje się za małe do pomieszczenia przez czwórkę czy piątkę mieszkańców. Wtedy pozostają do wyboru dwie możliwości.

Pierwszą jest kwestia zakupu nowego schronienia lub wynajęcia nowego domku. Nie każdego jednak na to stać, gdyż dochody Polaków z roku na rok są coraz mniejsze. Dlatego dla większości pozostaje druga perspektywa do wyboru. Trzeba po prostu zastanowić się, jak lepiej zagospodarować przestrzeń w mieszkaniu. Jedną z kwestii godną przemyślenia jest dobór właściwego łóżka nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców.

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Chcąc obniżyć zajmowaną przestrzeń powinno się kupić stelaż do łóżka (tutaj ), na którym będzie usadowiony materac piankowy. Taki stelaż pozwoli ograniczyć przestrzeń zagospodarowaną do minimum. W dowolnym momencie zezwala się go rozłożyć, a potem spędzić na nim noc. Po noclegu trzeba go powtórnie złożyć i i umieścić w szafie czy w innym miejscu. Za sprawą tego łóżko nie będzie zajmowało przestrzeni w ciągu dnia, co pozwoli na swobodne przesuwanie się po wąskim pokoju. Kolejnym walorem owego stelażu jest to, że można go bezproblemowo przenieść w inne miejsce mieszkania. Jeśli planuje się nocleg w innym pokoju lub ma się nieoczekiwanych gości, to postawienie tego łóżka nie jest kłopotem. Nie inaczej rzecz wygląda w sytuacji planowania wyjazdu.

To łóżko może zarazem zostać wzięte. Innym sposobem poradzenia sobie z niewielką przestrzenią domu jest łóżko piętrowe. Zakup owego łóżka umożliwi zmniejszenie zajmowanej powierzchni. Szczególnie jego zakup ma uzasadnienie, gdy rodzina składa się z dzieci (zobacz lampy dziecięce sufitowe) i rodziców. Łóżko piętrowe nad wyraz dobrze pełni swą funkcję w pokoju dziecinnym. Nie tylko ogranicza zajmowaną przestrzeń, ale również solidnie pełni funkcję wypoczynkową czy nawet rekreacyjną. Niekiedy łóżka piętrowe zamiast drabinki mają zjeżdżalnię, co daje dzieciakom bez liku powodów do radości. Wybór między łóżkiem piętrowym a stelażem jest cały czas indywidualną decyzją klienta. Najistotniejsze jest to, aby łóżko wypełniło jego oczekiwania.