Przeróżne zawody wykonywane – inne aspekty ryzyka

Banałem jest stwierdzenie, iż dowolny człek jest inny, ma inne możliwości, w jednej dziedzinie się odnajdzie, aby w drugiej najzwyczajniej w świecie polec. To zwyczajne i nie można mieć aż do siebie pretensji, że w czymś jesteśmy po prostu słabsi. Są aczkolwiek ludzie, którzy odnajdują się w ciężkich sytuacjach, a wyznacznikiem takiego stanu jest ich praca zawodowa. Tak, praca wskazuje formę człowieka, a te ciężkie specjalizacje zawodowe mają to do siebie, iż wymierzają naprawdę mocnych psychicznie ludzi. Jakie to zawody?

pracownicy

Autor: Mark Warner
Źródło: http://www.flickr.com
Najtrudniejsze zawody to tego typu, w jakich odpowiada się za bezpieczeństwo wielu ludzi.

Jeśli zaciekawiły Cię opisy w naszym tekście, to wejdź w podany link oraz czytaj tutaj więcej dodatkowych wiadomości.

Najbardziej poważnym kandydatem spomiędzy szeregu tego typu zawodów wydaje się pilot samolotu. Niby jest to praca co chwila bardziej skomputeryzowana oraz nowoczesna, pilot widzi całość na ekranie co więcej nie musi tak bardzo opierać się na intuicji. To błąd, pilot musi|powinien mieć cały czas oczy szeroko otwarte, nie powinien nie przyjąć najniższego ostrzeżenia, gdyż może on łączyć się z ryzykiem katastrofą. Co więcej, startowanie czy lądowanie to czynności, które należy po prostu wykonywać automatycznie, mieć do tego wyczucie i należną koncentrację. Nie dowolny bodajże jest tak mocny.

zadłużenie

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com

Astronauta. Jeśli już jesteśmy tak wysoko to polećmy jeszcze wyżej. Słyszałeś kiedyś ile testów powinien przejść kandydat na kosmonautę? Jakie są to sprawdziany dodatkowo, jak skąpa dawka dostaje się do ścisłej czołówki? Nic niepokojącego, że tak jest. Tylko cząstka ludzi może utrwalić się astronautą. W uniwersum może polecieć wielu z nas, kiedy wbici w siedzisko jesteśmy sparaliżowani niepokojem, aliści by prowadzić taką maszynę, mieć odpowiednią koncentrację co więcej reagować na zmieniające się wydarzenia? To tylko praca (zobacz umowa kupna sprzedazy) gwoli najlepszych…

A a mianowicie zejdźmy na ziemię co więcej weźmy na warsztat trzy zawody: lekarz, kierowca TIR-a i komornik. Każdy z nich to całkiem inna bajka, ale zapewne nie jest to wesoła bajeczka. Lekarz, od niego wiele zależy. Ten będący na bloku operacyjnym musi oszczędzić spokój co więcej kompetencje, choć krew tryska po całej sali. Kierowca TIR-a musi dotrzeć wszędzie, dojechać wzdłuż i wszerz, a do tego jeździć bez przerwy po kilkanaście godzin i spać w samochodzie. No co więcej komornik, o tak, ściąganie długów (pomoc w ściąganiu długów) o nie jest pierwsze lepsze zajęcie, to zadanie dla ludzi o stalowych nerwach, odpornej psychice i sumienności zawodowej.