Na co zwrócić uwagę, nabywając drewno kominkowe?

Zimową porą często marzymy o kominku , przy którym można usiąść, ogrzać się i przyjrzeć się w ciekawie migający płomień. Rozpalony kominek dodaje wnętrzu przytulności. Pomieszczenie staje się urokliwe. robi się przyjazny.

Kominek to nie tylko ozdobny element wystroju mieszkania, to również sposób na dostarczanie energii.

Jeśli masz ochotę poznać dodatkowe wiadomości zachowane w tej tematyce, zobacz link na stronie (http://termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/zalety-paneli-slonecznych/). Tam także odnajdziesz coś ciekawego dla siebie!

W obecnych czasach kominki stawiane są najczęściej jako droga ozdoba. Palenie drewnem jest ekologiczne dla naszego powietrza.

Lampa podłogowa IZOBAR

Autor: Technolux
Źródło: www.technolux.pl

Najlepszym opałem do palenia w kominku jest drewno liściaste – grab, jesion, brzoza, dąb. Pali się ono powoli i jednostajnie. Ewentualnie można palić drewnem z drzew iglastych. Nie wolno jednak zapominać, że w trakcie palenia takim drewnem zanieczyszcza się palenisko i komin. Drzewo powinno być właściwie suche. Kaloryczność drewna wilgotnego jest nieduża, znaczna część mocy cieplnej, zostaje wykorzystana do odprowadzenia wody – sprawdź drewno kominkowe. Niewystarczająco wysuszone drzewo do kominków będzie się dymić i gorzej się będzie rozpalać. Należy je sezonować co najmniej 15 miesięcy. Posiadacze kominków chętnie palą drzewem bukowym. Jest zwarty, pali się przez długi czas i oddaje dużo energii, bo jest drzewem kalorycznym. Wartościowe też jest drewno owocowe, a zwłaszcza śliwa, jabłoń, grusza. Spoistość drewna śliwy jest porównywalna do grabu, a jabłoni i gruszy do jesionu.

Stawki za drzewo do kominka są różne w zależności od sprzedającego i województwa a także od gatunku. Stawki drewna nie są stabilne i w dużej mierze zależą od zapotrzebowania i polityki Dyrekcji Lasów Państwowych, jako podstawowego dystrybutora drewna w kraju – opał na Najdroższy jest grab. Zaraz po nim, cenowo plasują się buk, jesion i dąb. Drewno można nabyć taniej w nadleśnictwie, które wyznaczy drzewa do wycięcia.

Wybitnie nie opłaca zaopatrywać się w drzewo sprzedawane w małych paczkach, w placówkach handlowych albo na stacjach benzynowych. Bardzo dobre drewno do kominków Grójec i pobliskie tereny, sprzedaje w wałkach, okorowane. Także drewno na podpałkę workowane, gałęziówkę. Do każdego zamówienia zapewniają przewóz oraz ponadto ręczny rozładunek i układanie drewna we wskazanym miejscu.

Jeżeli szczegółowo pragniesz zgłębić informacje na omawiany wątek, to obowiązkowo zajrzyj na sensowny serwis www (https://gpi-tanks.com/pl/). W tamtym miejscu są ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długi czas.

Jest także wybór sumowania dyspozycji.