Na co należy zwrócić uwagę kupując mieszkanko od dewelopera?

Wielu kupujących mieszkanko woli te nowe. Owej skłonności sprzyja też program Mieszkanie dla Młodych, który to pozwala otrzymać dotację wyłącznie do mieszkania z pierwotnego rynku. Przed transakcją warto jednak wykonać dogłębną analizę. Jak pokazuje praktyka pośpieszanie za okazjami nie zawsze gwarantuje udany sprawunek. Na co trzeba kierować uwagę, by nie dać się naciągnąć? Decydując się na kupno mieszkanka na rynku pierwotnym nierzadko dajemy się skusić pociągającym cenom, pięknym wizualizacjom oraz obietnicom deweloperów. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek oraz gruntownie sprawdzić inwestycję, zanim złożymy sygnaturę na przedwstępnej umowie.

nieruchomość

Autor: Irish Home
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepiej zacząć od zaznajomienia się z wcześniejszymi dokonaniami dewelopera i ustalenia, czy wszystkie zostały ukończone terminowo. Jeśli inwestycje znajdują się na terenie naszego miasta, warto je też zobaczyć.

Masz chrapkę na podobną informację na omawiany tutaj temat? Jeśli tak, to śmiało kliknij tutaj – to ważna oferta!

Duża liczba pustych mieszkań lub niedbale wykończony obszar dookoła budowli to sygnały, iż inwestor może mieć także kłopot z ukończeniem naszej nieruchomości. Nie mniej ważne będzie zapoznanie się z wpisami do księgi wieczystej a także planami zagospodarowania przestrzeni dookoła inwestycji. Może się bowiem okazać, że śliczny widok zza okien za parę lat przesłoni biurowiec lub hipermarket, natomiast w odległości pięćdziesięciu metrów zaprojektowano ruchliwą obwodnicę. Więcej na .

Porównując kilka ofert warto również skrupulatnie przeanalizować sugerowane ceny i bonusy. Trzeba pamiętać, że na tym rynku panuje silna rywalizacja, zwłaszcza jeżeli w pobliżu zlokalizowanych jest parę budynków wybudowanych przez różnych inwestorów. Zdarzają się więc propozycje promocyjne, jakie kuszą nabywców tańszymi czy nawet darmowymi miejscami garażowymi bądź komórkami lokatorskimi. Na pierwszy rzut oka wyglądają one bardzo atrakcyjnie. W rzeczywistości jednakże trzeba bardzo dokładnie przeanalizować takowe oferty. W szczególności tyczy się to sytuacji jeżeli deweloper wymaga czegoś w zamian, np. skorzystania z wyznaczonej oferty kredytowej. Może się bowiem okazać, iż w ostatecznym rozrachunku przez tą promocję mieszkanie będzie nas kosztowało drożej. Zobacz też .

nieruchomość na sprzedaż

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Od czego zacząć poszukiwania nowego mieszkania? Na początek dobrze jest wystukać w przeglądarkę wyrażenia:
Wilanów mieszkania, nowe mieszkania w Wilanowie albo deweloperzy Wilanów. Więcej na .