Firma, która chce na dłużej zaistnieć na runku musi nauczyć się odpowiednio inwestować swój kapitał

Firmy, którym marzy się prawdziwy rozwój szukają nowych możliwości i rozwiązań, przy pomocy których będą mogły nabrać wiatru w żagle. Aktualnie nie ma z tym dużego problemu, jednak zwykle największą przeszkodą są pieniądze, które stanowią najważniejszą barierę w rozwoju przedsiębiorstw. Co warto w tym zakresie robić? Przede wszystkim firma, która chce długo istnieć na runku musi nauczyć się odpowiednio inwestować swój majątek. Można to robić na wiele sposobów.

skorzystaj z pomocy

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z nich jest rzecz jasna inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych. W jej ramach funkcjonują rynki akcji, gdzie podmioty takie jak małe, średnie lub duże firmy mogą bez problemu inwestować spodziewając się dużych zysków. Przykładem może być NewConnect – rynek akcji oparty na alternatywnym systemie obrotu. Inwestowanie na takim rynku wiąże się z reguły z podwyższonym ryzykiem w zamian za potencjalnie wysoki zwrot inwestycji, dlatego opłaca się, aby firma weszła we współpracę z profesjonalistą, który będzie mógł skutecznie zarządzać akcjami tak, aby gwarantowały zysk.

Autoryzowany doradca NewConnect – na przykład ten – to zazwyczaj przedsiębiorstwa i spółki prawa handlowego, mające już co najmniej kilkuletnie doświadczenie na rynku kapitałowym i które trudniły się jak dotąd doradztwem finansowym czy audytem w tym zakresie. Aby zostać takim doradcą trzeba dostać się na specjalną listę NewConnect, po wypełnieniu stosownego wniosku i uiszczeniu stosownej opłaty.

Szukasz interesujących informacji na przedstawiany temat? Na pewno pod adresem odnajdziesz takie wiadomości, które będą dla Ciebie atrakcyjne.

Korzystanie z usług tego rodzaju firmy wydaje się niezbędne w szczególności wtedy, gdy nasza firma dopiero zaczyna „zabawę” na GPW, a równocześnie chciałaby względnie szybko osiągnąć wysokie zyski.

oprogramowanie w firmie

Autor: Nguyen Hung Vu
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście NewConnect jest rynkiem dla firm o dużej dynamice wzrostu i liczących na kapitał o wartości paruset tysięcy złotych i więcej. Dla tych, którzy mają mniejsze zapotrzebowanie, choć również chcieliby się rozwijać i wdrażać innowacyjne rozwiązania zostaje opcja jaką jest pozyskiwanie funduszy unijnych. W tym wypadku także warto wejść we współpracę z profesjonalną firmą, która posiada doświadczenie w pozyskiwaniu unijnych pieniędzy, aby móc liczyć na to, że nasz projekt zyska uznanie i będzie mógł zostać zrealizowany w oparciu o finansowanie z zewnątrz. Szanse w tym przypadku są duże, jednak projekt musi zostać profesjonalnie przygotowany i realizowany.