Czy warto zakupić opony całoroczne

Opony całoroczne, są produktem kompromisowym miedzy oponami zimowymi a oponami letnimi. Opony całoroczne mają grono swoich sympatyków i mogą sprawdzić się w krajowych warunkach pogodowych. Są wytwarzane ze specjalnej mieszaniny gumy, która pozwala na ich eksploatację tak w ciepłych warunkach letnich, jak i w minusowej temperaturze w trakcie zimy.

opona

Autor: Wolfgang
Źródło: http://www.flickr.com
Opony – zapraszam tutaj… – wielosezonowe mają również charakterystyczny bieżnik, który ma zwiększoną liczbę lameli, gwarantujących większe przyleganie oraz dodatkowe klocki, pomagające jeździć w miesiącach zimowych. Trzeba jednak pamiętać, iż opony wielosezonowe, nawet kiedy przynależą do tej samej klasy opon, co opony zimowe, nie zapewnią kierowcy jednakowych właściwości trakcyjnych w trakcie zimy. Opony całoroczne poleca się kierowcom, którzy poruszają się przede wszystkim po drogach w miastach i nie wypuszczają się nazbyt często na podmiejskie drogi ekspresowe.

W ostatnich latach bardzo wpływowe magazyny z branży motoryzacyjnej, włączyły opony wielosezonowe do swoich dorocznych testów opon (zobacz opony wielosezonowe). Zostały one poddane – podobnie jak opony letnie i zimowe – badaniom w każdych warunkach atmosferycznych, w celu upewnienia się, iż sprawdzą się zarówno na suchych, jak również mokrych czy zaśnieżonych powierzchniach, i zagwarantują kierowcom oczekiwany poziom bezpieczeństwa. Należy jednakże od razu zaznaczyć, iż nie uzyskują one powalających rezultatów w każdych mierzonych kategoriach, szczególnie w porównaniu do opon sezonowych. Dzieje się tak, gdyż opony letnie albo zimowe są zrobione z materiałów celowo dobranych do danej pory roku i w związku z tym lepiej sprawdzą się w specyficznych warunkach.

Ta tematyka jest dla pewnych osób dosyć dyskusyjna. Jeżeli chcesz przeczytać inne zdania na analizowane tutaj zagadnienie, to zobacz więcej w treści.

Natomiast opony Bridgestone mają za zadanie sprawdzić się nieźle w każdą pogodę, jednakże przy umiarkowanych warunkach drogowych, a więc w regionach o relatywnie małych wahnięciach temperatur, w miastach oraz na drogach dobrze przygotowanych (sprawdź opony Bridgestone). Atuty i minusy całorocznych opon. Opony wielosezonowe nadają się głównie dla eksploatatorów, których dominującym środowiskiem użytkowania auta jest przestrzeń miasta. Jednocześnie nie pokonują oni długich tras oraz przedkładają umiarkowany styl jazdy. Kupując nowe opony musimy zwracać uwagę na oznaczenie opon – opony całoroczne posiadają specjalne oznaczania.