Posiadam firmę i wybieram się na urlop macierzyński

Jeszcze do niedawna przyszłe matki zakładały własną działalność gospodarczą i to faktycznie bardzo dużo matek tak robiło. Dlaczego? Bo potem były im wypłacane bardzo duże pieniądze. Jednak trcohe się pozmieniało w przepisach, jeżeli chodzi o zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza. Dziś pieniądze, jakie otrzymuje świeżo upieczona matka, która ma firmę, są o dużo mniejsze. Zasiłek macierzyński to już nie jest kilka tysięcy złotych.

Zakładanie działalności gospodarczej

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación
Źródło: http://www.flickr.com
W 2015 roku istotny okazuje się czas, w którym składki były uiszczane i kwota tych składek (czytaj ten artykuł). Najwyższe zasiłki macierzyńskie otrzymają te kobiety, które przez rok uiszczały niskie stawki, w innym przypadku wszystko jest przeliczane podług specjalnych zasad, przez co zasiłek (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-spolka-jawna-1) macierzyński jest dużo niższy niż w poprzednich latach.

Zakładamy własną firmęJeżeli chcielibyśmy prowadzić własną działalność gospodarczą to powinniśmy po pierwsze mieć dobry pomysł. Obecnie nie można pomyśleć o następnej zwyczajnej kawiarni, czy księgarni. W dzisiejszych czasach trzeba mieć pomysł na to, jak się wyróżnić na tle konkurencji. Gdy mamy już pomysł i stworzyliśmy biznes plan, albo jakąkolwiek prognozę działań, to powinniśmy, po prostu, założyć firmę.

Jednak w Polsce kwestia jak założyć własną firmę, jest na porządku dziennym. Bo co z tego, że zdaje nam się, że nasz pomysł jest świetny, skoro wychodzi, że nie jesteśmy w stanie przekonać do tego zamysłu banku, a nie mamy innego pomysłu na zdobycie środków. Co wtedy, czy wtedy również powinniśmy rozmyślać o tym, żeby założyć firmę. Czy może raczej musimy mieć już założoną działalność, by wtedy móc iść do banku.

Ale, jeżeli bank nie będzie chciał udzielić nam kredytu, to, po, co mamy w ogóle zakładać działalność gospodarczą. Pytań poza tym, zdawać by się mogło, najistotniejszym, czyli: jak otworzyć firmę, jest jeszcze całe mnóstwo. Niestety, jeżeli nie zaczniemy stawiać kroku za krokiem, to nie będziemy mieli świadomości w jaki sposób to będzie się działo w naszej konkretnej sytuacji.

Oczywiście w Urzędach wszystko trzeba wypełniać wg określonego szablonu, ale cała reszta zależy tylko i wyłącznie od własnej kreatywności. Dobrze porozmawiać z właścicielami innych firm, w jaki sposób zakładali własne firmy, na jakich zasadach najsensowniej działać. To okaże się pomocne przy poznaniu rynku i damy radę odnaleźć najlepszą opcję dla nas przynajmniej początkowo. Więcej na